EMNİYET PAT PAT'A GEÇ MOTORA DUR DEDİ

AKÇAKOCA EMNİYETİ RUHSATSIZ MOTOSİKLETLERİ TOPLARKEN RUHSATSIZ PAT PAT'LARA KARIŞMAMAYA DEVAM EDİYOR.

EMNİYET PAT PAT'A GEÇ MOTORA DUR DEDİ

Akçakoca'nın kronikleşmiş sorunlarından biri olan Pat Pat 'lar; ruhsatsız, plakasız, sigortasız olarak, kasasında yolcu taşır halde sokaklarda serbestçe gezmeye devam ederken, Akçakoca Emniyet Müdürlüğü'nün bugün yaptığı motosiklet operasyonu "YETMEZ AMA EVET" yorumlarına yol açtı.

ADALET DUYGUSUNU YARALAMAYIN ONA HEPİMİZİN İHTİYACI VAR

Kasksız ve ruhsatsız olarak kullanılan, egzoz patlatarak, aşırı hız yaparak vatandaşı rahatsız eden motorlara ceza kesilmesi veya  el konulması takdirle karşılanırken, aynı şekilde tehlike saçan Pat Pat'lara duyarsız kalınması adalet duygusunu yaralıyor.

KUL HAKKI ALIRSINIZ SAYIN MÜDÜRÜM

Halk arasında Pat Pat olarak tabir edilen ve sadece tarımsal amaçla tarlalarda kullanılmak üzere imal edilmiş olan tarım araçlarının Düzce Valiliği'nin genelgesine rağmen serbestçe şehir içinde dolaşması, özellikle Yenimahalle ve Pazar Yolu civarında ruhsatsız, plakasız, sigortasız olarak, direksiyon sistemi şehir içinde dolaşmaya elverişli olmadığı, fren sisteminin standartlara uygun olmadığı halde, ışıklandırmadan yoksun, stop lambası olmayan bu ilkel araçların trafiğe çıkmasına nasıl izin verilmektedir? Bu araçları  kullanan on beş on altı yaşındaki  çocukların 40-50 km hızla şehir içinde cirit atmasına nasıl izin veriliyor? Kasasında insan taşıyan bu araçlar bir gün bizlerin veya sevdiklerimizin malına ve canına zarar verirse bunun sorumlusu kim olacak? 

Sayın Emniyet Müdürümüz Fatih Ünsal Bey; ilçemize hoş geldiniz. Allah sizi görevinizde muvaffak kılsın, sizin ve polisimizin ayağına taş değdirtmesin. Fakat bir taraftan nizama uygun olmayan motosikletleri toplarken, diğer taraftan nizama uygun olmayan tarım araçlarını serbest bırakırsanız, onlara da el koyup bağlamazsanız KUL HAKKI almış olursunuz. 

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.