TURİZMCİLERLE FESTİVAL TOPLANTISI

BAŞKAN YANMAZ YAZ FESTİVALİ İÇİN TURİZM İŞLETMECİLERİYLE TOPLANTI YAPTI

TURİZMCİLERLE FESTİVAL TOPLANTISI

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz 2019 Yaz Festivali için Akçakoca'da faaliyette bulunan turizm işletmecileriyle toplantı yaptı.

Toplantıda turizmcilerden destek isteyen Yanmaz " seçim süreci bitti, artık hepinizin başkanıyım" diyerek Temmuz ayında yapılması planlanan festival giderlerini karşılamak için maddi destek istedi. 

Konuşmasına, ilçe turizminin hareketlenmesinden en karlı çıkacak olan kesimin turizm işletmecileri olduğuna dikkat çeken Yanmaz, istihdamın arttırılması için Akçakoca turizminin eski günlere dönmesinin şart olduğunu söyledi.

"Başlamak çok önemli, Akçakoca'nın turizm açısından yeniden gündeme gelmesi çok önemli, önce başlayalım gerisi gelir. Akçakoca turizmde eski günlere dönerse herkes bundan karlı çıkar" diyerek toplantıya katılan turizm işletmecilerine hedeflerinden bahsetti. 

Toplantıdan memnun kaldıklarını söyleyen turizm işletmecileri de Başkan Yanmaz'a ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyerek sorunlarından bahsettiler.

TURİZM İŞLETMECİLERİ EMNİYETİN ALKOL KONTROLLERİNDEN RAHATSIZ 

Bazı turizm işletmecileri,  Akçakoca Emniyet Müdürlüğü tarafından şehrin çeşitli noktalarında yapılan alkol kontrollerinin ilçeye gelen turist sayısını azalttığından yakındı.

ŞEHİR İÇİ PARK SORUNUNA ÇÖZÜM GELİYOR

Yanmaz; bir soru üzerine şehrin içindeki dubaların kaldırılacağını ve dükkanların önüne alışveriş amacıyla park eden araçlara 15 dakika süre verileceğini, uzun park edilmesi halinde araçlardan otopark ücreti alınacağını, bu konudaki talimatın kendisi tarafından verildiğini uygulamanın en kısa zamanda başlayacağını söyledi.

DOLMUŞLAR DEĞİRMENAĞZI'NA ALINIYOR

Turizm işletmecilerine bir çok projesi olduğunu ancak somutlaşmadan konuşmanın doğru olmadığını söyleyen Yanmaz, Düzce - Akçakoca- Ereğli dolmuşlarının kalkış noktasının Değirmenağzı mevkii olacağını ve Üniversite'ye de uğrayacağını belirterek, dolmuş saatlerinin gece saat 02:00'ye kadar uzatılacağını söyledi.

TURİZMCİLER MAYIS AYINDA AKÇAKOCA'YA GELİYOR

Yanmaz son olarak turizmin geliştirilmesi için Temel Kotil başta olmak üzere Ankara'da birçok bürokrat ile irtibat halinde olduklarını, turizm acentesi sahipleriyle Mayıs ayında Akçakoca'da önemli bir toplantı düzenleyeceklerini bildirdi.

 

 

 

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.