İSKİ ZİRVESİNE KATILDILAR

İSTANBUL'UN SU İHTİYACININ KARŞILANMASINA YÖNELIK, BARAJ GÖLÜ IÇIN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINDA MELEN BARAJI HAVZASI TOPLANTISI YAPILDI.

İSKİ ZİRVESİNE KATILDILAR

Ankara’da Su yönetimi Genel Müdürlüğünde yapılan toplantıya Akçakoca Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Yılmaz, Fen İşleri Müdürü Yasin Efe’nin yanı sıra, Düzce il, ilçe ve belde belediyeleri başkan ve başkan yardımcıları katıldı. İSKİ Daire Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda Melen Barajı Özel Hüküm Belirleme konuları ele alındı.

İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK'a plan yaptırılan çevre planlamasının havza için öngörülen birçok maddenin bölge açısından olumsuz olacağını ifade eden belediye başkanları,  ' İSKİ'nin zorunlu dayatmalarına karşı engelleme yapacağız' diyen konuştular.

 Baraj gölüne en yakın ilçenin Cumayeri ile Akçakoca olduğunu hatırlatan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ' Havza için hazırlanan koruma bandı hükümlerine göre 300 metrelik yakın koruma havzası belirlenmiş. Bu hazırlanırken, baraj gölü çevresindeki köylerin ulaşım yolları hiç dikkate alınmamış.  Ayrıca belediye olarak Rüzgâr ve Güneş enerjisi kurulmasına ilişkin projelerimiz bulunuyor. İSKİ bunları da uygun görmüyor. Düzce belediyeleri olarak bu konularda itirazlarımızı yapacağız' dedi.

Yapılan itirazları not alan İSKİ yöneticilerinin, yeni bir durum değerlendirmesinin ardından, belediye başkanları ile gelecek ay  bir araya gelerek ortaya çıkan pürüzleri giderecekleri bildirildi.Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.