BAŞKAN YANMAZ'IN 10 KASIM MESAJI

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN HAYATA VEDA EDİŞİNİN 81. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

BAŞKAN YANMAZ'IN 10 KASIM MESAJI

Başkan Yanmaz yayımladığı mesajında “ Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum. Kurtuluş savaşımıza liderlik eden Atatürk, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarıyla, öngörüleriyle, eserleriyle, milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış, büyük bir komutan, saygın bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal, zor şartlar altında önderlik ettiği İstiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke bırakmıştır.

Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel vatanı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” sözlerine yer verdi.

KAYNAK AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.