ÇOCUKLARIN BARIŞ VE SEVGİ BULUŞMASI

DÜZCE BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ, AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ'I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

ÇOCUKLARIN BARIŞ VE SEVGİ BULUŞMASI

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Aynı Denizin Çocukları (Chıldren Of The Same Sea)” adlı eTwinning Avrupa projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenler Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ı makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgiler paylaştılar. Başkan Yanmaz’a Karadeniz'e kıyısı olan Ukrayna, Romanya, Gürcistan gibi ülkelerden öğretmen ve öğrencilerin katılım sağladığı proje süresince;  Milli, Kültürel, Fiziki, Sosyal, Yöresel ve farkındalık yaratıcı çalışmalar yapılacağı bilgisi verildi. 

Aynı zamanda Karadeniz'in yaşadığı kirliliğe dikkat çekilecek olan bu proje ile öğrencilerin yaşadıkları coğrafyayı tanımaları, kültürel değerlerini özümsemeleri, farklı kültürlerle etkileşim sağlamaları, unutulmaya yüz tutmuş bölgemize ait değerleri öğrenmeleri, çevreci bir anlayış kazanmaları ve yabancı dil becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiği bilgisi verildi. Öğrencilerin bu nazik ziyaretinden dolayı memnuniyetinin dile getiren Başkan Yanmaz; projelerinden dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

KAYNAK AKÇAKOCA BELEDİYESİYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.