BAŞKANIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

BAŞKANIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başkan Yanmaz mesajında şu ifadelere yer verdi " Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan en onurlu mesleklerden biridir.

Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekûn çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir.

Başöğretmen Atatürk’ün “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleri, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve esenlik içinde uzun ömürler diliyor, hâlen görevlerinin başında bulunan değerli öğretmenlerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti. KAYNAK AKÇAKOCA BELEDİYESİYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.