HAYDİ HAYIRLI OLSUN

AKÇAKOCA BELEDİYESİ DÜN AKŞAM SAATLERİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMADA YENİ ARITMA TESİSİNİN DEVREYE GİRDİĞİNİ BİLDİRDİ.

HAYDİ HAYIRLI OLSUN

AKÇAKOCA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

D.S.İ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam etmekte olan Akçakoca Yeni içmesuyu Arıtma tesisi performans testleri ve kontrolleri idaremize personel görevlendirmesi talebinde bulunulan 15.10.2019 tarihinde başlanmış olup 12.11.2019 tarihinde performans testleri tamamlanmıştır.

Tesisin devreye alınması için 14.11.2019 tarihinde tüm analizler yapılmak üzere idaremizce numuneler Düzce Toplum Sağlığına aldırılarak istanbul 1.nolu toplum sağlığı merkezi ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumuna gönderilmiştir.

Tahlil sonuçları 23.12.2019 tarihinde Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze Düzce Toplum Sağlığı yazısı ile insanı tüketim amaçlı sular yönetmeliğine uygun olduğu bildirilmiş 24.12.2019 tarihinde D.S.İ Genel Müdürlüğüne arıtma tesisinin devreye alınması için talep yazısı yazılmıştır.

Yüklenici firmanın aritma tesisinin devreye alınabilmesi icin elektrik aboneliğinin Akçakoca  Belediyesi üzerine alınmasi talebi doğrultusunda 27.12.2019 tarihinde 50.000 tl depozito yatırılarak tesisin elektrik aboneliği Akçakoca  Belediyesine devir alınmıştır.

Yapılan çalışmalar sonrası tekrardan D.S.İ'nin geçici kabulü yapılmamış olan tesisin devreye alınabilmesi için idaremizden istediği taahhüt 30.12.2019 tarihinde verilmiş olup bugün itibari ile tesis yüklenici firmanın kontrolünde  ve personelimiz nezaretinde devreye alınarak şebekeye su verilmeye başlanmıştır.

Bugün itibari ile sebekeye verilmesine baslanan aritilmis su depolarımızda ki mevcut suların tükenmesi ile birlikte vatandaslarimiz musluklardan temiz su kullanabilecektir.Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.