YANMAZ'DAN ÇİFTE KUTLAMA

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ BUGÜN İÇİNDE İKİ AYRI KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ.

YANMAZ'DAN ÇİFTE KUTLAMA

Başkan Yanmaz, Çiftçiler ve Eczacılık günü nedeniyle iki kutlama mesajını aynı anda gönderdi. Basın kuruluşlarına iletilen mesajlar, medyada şu şekilde yer aldı;

ECZACILIK GÜNÜ MESAJI :

Belediye Başkanı Yanmaz  mesajında şu sözlere yer verdi "Sağlık sistemimizin en önemli halkalarından biri olan eczacılık, en köklü mesleklerden biri olup,  insan sağlığına yaptığı hizmetlerle değerini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.

 Amacı sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak olan sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın, vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, ayrıca sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılar, görevlerini büyük özveri ve gayret içerisinde ifa ederek, çağın hastalıklarıyla mücadelede kullanılacak ilaçlarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürmekte, kendilerini sürekli olarak değişime ve gelişime açık olarak yenilemektedirler.

Yaşadığımız pandemi (Covid-19) sürecinde de çok önemli görevler üstlenen eczacılarımız, pandemi sürecinde hızlı bir şekilde olumlu sonuçlar alabilmemizde ciddi katkılar sağlamışlardır. Vatandaşımızın sağlık sorunlarına büyük bir duyarlılıkla yardımcı olmak için çalışan eczacılarımızın Dünya Eczacılık Gününü   kutluyor, sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum" diye belirtti.

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI : 

Başkan Yanmaz mesajında “ Çiftçilerimiz, ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak, onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır.

Sadece Türkiye’de değil dünyada “14 Mayıs Çiftçiler Günü” çiftçilik mesleğine ve sorunlarına farkındalığı artırmak amacıyla kutlanmakta olup ayrıca çiftçilerimizin topraklarını, ürünlerini nasıl daha verimli hale getirebilirler cevaplarının arandığı önemli bir gün olarak ortaya çıkmaktadır. Üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar diliyorum” diye belirtti.

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.