MEVLİD KANDİLİNDE GÖNÜL ALDILAR

MUSTAFA AÇIKALIN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNE KANDİL SİMİDİ VE TULUMBA TATLISI DAĞITILDI.

MEVLİD KANDİLİNDE GÖNÜL ALDILAR

Akçakoca'nın güzide okulu Mustafa Açıkalın'da Mevlid Kandili'nin anlamına uygun bir etkinlik düzenlendi. Okul Aile Birliği tarafından simit ve tulumba tatlısı ikramı yapılarak öğrenci, veli ve öğretmenlerin kandilleri kutlandı. 

Okul Aile Birliği Başkanı Demet Arslan Gonca, Mevlid Kandili'nin manevi ruhuna uygun bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti; "İki Cihan'ın Resulü Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S:A.V) Efendimiz, çocuklara ayrı bir önem verirdi. Onların sevinmesi kendisi için bütün güzelliklerin başındaydı. Biz de onun yolundan yürümeye çalışarak, Mevlid Kandili'nde çocuklarımızı sevindirmek istedik. Öğrencilerimize simit ve tulumba tatlısı dağıtarak kandilimizi kutladık. Bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız." 

Başkan Gonca; öğrencilerin motivasyonunu arttırmaya yönelik okul içi etkinliklerin başarıya önemli katkıda bulunduğunu, ayrıca çocukların manevi dünyasının gelişmesine yardımcı olduğunu söyleyerek veliler olarak bu tür etkinlikleri devam ettireceklerini ifade etti. 

HABER ÖZHAN KIZILTAN

 

 

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.