10 KASIM KADIN KAVGASINA KURBAN EDİLDİ

10 KASIM TÖRENLERİNE AKÇAKOCA'DA GÖLGE DÜŞTÜ. İKİ BAYANIN ÇEKİŞMESİNE 10 KASIM ANMA ETKİNLİĞİ KURBAN EDİLDİ.

10 KASIM KADIN KAVGASINA KURBAN EDİLDİ

10 Kasım Atatürk’ün anma etkinlikleri, Türkiye’nin her bir köşesinde son 20 yılın belki de en yüksek katılımı yapılırken, Bahaettin Güçlü İlkokulu’nda, etek mi, pantolon mu tartışmaları nedeniyle anma etkinliğine gölge düştü.

İddiaya göre, okulun 4/B sınıfında yaşanan kıyafet tartışması, 4/B sınıfı öğrencilerinin 10 Kasım törenlerinde görev almamasına neden oldu.  

Alınan bilgiye göre, 4/ B sınıfında eğitim gören kızının etek giymesine itiraz eden bir veli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ile okul müdürü Rıdvan Şahin’e baskı yaparak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinliğini engellediği iddiasında bulunuldu. Geniş bir siyasi nüfuza sahip olduğu iddia edilen velinin yaptığı baskıya direnemeyen yönetim, etkinliğin yapılmasına izin vermedi.

10 Kasım etkinliğini gölgeleyen tartışmalar üzerine 4/B sınıfı velilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve okul müdürü Rıdvan Şahin ile yaptıkları görüşme de sorunu çözmeye yetmeyince, 4/B sınıfı anma etkinliğine katılmadı. Minik yavruların haftalardır yaptıkları hazırlık da böylelikle çöpe gitmiş oldu.

Şimdi bütün Akçakoca, sınıfın tamamının yapılmasını isteyip de 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliğinin yapılmasına mani olan öğrenci velisinin kim olduğunu merak ediyor.

Yaşanan skandal gelişmeyle ilgili okul idaresi ile ilçe milli eğitim müdürlüğünün açıklama yapması Akçakoca kamuoyunun beklentileri arasında yer alıyor. 

KAYNAK AKÇAKOCA TVYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.