PROJEYE VATANDAŞLAR TEPKİLİ

BİR KİŞİLİK KADROSU BULUNAN DENİZ POLİSİ İÇİN AKÇAKOCA'MIZIN KALBİNE 4.200 METREKARELİK TESİS YAPILACAK.

PROJEYE VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Son günlerde gündeme gelen mantık dışı proje, Akçakocalı hemşehrilerimizi fazlasıyla rahatsız ediyor. Akçakoca'nın kalbi sayılacak liman bölgesindeki gezi ve çocuk parkının kaldırılarak yerine 4.200 metrekarelik arsa içinde bina yapılmak istenmesi karşısında tepkiler büyüyor. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın karşı çıktığı proje için yakında referandum yapılabileceği öğrenildi.

BİR KİŞİLİK DENİZ POLİSİ KADROSU İÇİN Mİ? YOKSA BAŞKA BİR HESAP MI VAR? 

Akçakocalılar, tek kişilik kadrosu bulunan deniz polisi için şehrin en merkezi gezi alanında 4.200 metrekarelik yer tahsis edilme girişiminin altında başka hesaplar bulunduğunu, asıl amacın ileride polis kafeteryası yapmak olduğunu öne sürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili bir açıklama yapılması beklenirken, böyle bir projenin limanın en işlek bölgesine uygun düşmeyeceğini söyleyen vatandaşlar, tesis için başka bir yer aranmasının daha doğru olacağını belirtti.

2012 YILINDAN BERİ PEŞİNDELER 

İlk kez 2012 yılında dönemin Düzce İl Emniyet Müdürü Ali Gezer tarafından gündeme getirilen Deniz Polisi Şubesi girişimi, 2013 yılında dönemin kaymakamı Aykut Pekmez tarafından  deniz polisi için hizmet binası yapılması amacıyla 2 yıllığına maliyeden yaklaşık 200 metre kare yer talebiyle başlayan ve uzun süredir ses çıkmayan proje,  bugünlerde 4.200 metrekarelik bir alanın  deniz polisine tahsis edilmesi için yeniden gündeme geldi.

PROJEYİ KİMSE İSTEMİYOR

Mevcut tarihi balıkçı iskelesi ile çivi deresi arasında kalan 4.200 metrekarelik bölgenin deniz polisine tahsis edilmesine itiraz eden Akçakocalılar, yapılan girişimi Akçakoca’nın kalbine hançer sokmak diye niteledi. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, AK Parti ve MHP ilçe başkanları ile Akçakoca Turizm Derneğinin ve diğer STK temsilcilerinin, projenin daha uygun bir alana kaydırılmasını  istedikleri öğrenildi.

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.