PARLA’NIN ZARARI 8 MİLYON TÜRK LİRASI

AKÇAKOCA’NIN MARKA DEĞERİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR MİSYONU YERİNE GETİREN PARLA BEACH CLUB VE OTEL İŞLETMELERİ SEL SULARIYLA BİRLİKTE YOK OLDU

PARLA’NIN ZARARI 8 MİLYON TÜRK LİRASI

Akçakoca’da yaşanan sel faciasında Değirmenağzı bölgesinde en büyük yıkımı PARLA BEACH CLUB yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren 4 saat süreyle 170 cm yüksekliğindeki sel sularına maruz kalan turistik tesiste konaklayan 18 kişi itfaiye tarafından kurtarıldı, müşterilere ait 8 adet araç denize sürüklendi. Araçlardan 2 tanesi çıkarılabildi, 6 araç halen denizin içinde.

Tolga Şenoğlu’ndan aldığımız bilgiye göre; Parla Beach Club Otel ve Eğlence Tesisleri’nde 8 Milyon Türk Lirası maddi zarar var.

Şenoğlu, yaşanan sel felaketine kadar işlerinin iyi olduğunu, 45 adet düğün bağlantısı yaptıklarını ancak yaşanan felaket sonrası iki yıllık emeklerinin ve bugüne kadar harcanan paraların afete kurban gittiğini söylüyor.

AKÇAKOCA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN

Turizmci Tolga Şenoğlu, yaşanan elim olayda Değirmenağzı bölgesinde en çok zararı görenin kendi tesisleri olduğunu söylüyor. 

Faciadan sonra tesislerinin birçok kamu görevlisi tarafından ziyaret edildiğini beyan eden Şenoğlu, zararlarının karşılanması için yetkililerden yardım istiyor.

Akçakoca’nın selden zarar gören diğer bölgeleriyle birlikte, Değirmenağzı bölgesinin de afet bölgesi ilan edilmesi için acil eylem planı yapılması gerektiğini belirtiyor.

BİR DAHA BÖYLE BİR TESİS İNŞA ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Tolga Şenoğlu, bugüne kadar tüm sermayeleriyle, hatta borçlanarak Parla Beach Club Otel ve Eğlence Tesisleri’ni ortaya çıkardıklarını, sel felaketiyle birlikte ellerinde avuçlarında bulunan tüm maddi varlığın yok olduğunu, bir daha böyle bir tesisi inşa etmelerinin mümkün olmadığının altını çizerek yetkililerin zararlarını karşılamasını talep ediyor.Yorumlar

Ad Soyad Giriniz... 12.09.2019 - 23:05:38
birlerinin büyük ahını almışlar maalesef

Mkrc 25.07.2019 - 15:53:05
Yardim edilecekse DASk a ne gerekvar dere ağzina banamı sordular baraka otel yapmişlar kimin parasini verecekler