BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL

AKÇAKOCA KAMUOYU ON DÖRT POLİSİN AYNI ANDA DÜZCE'YE TAYİN EDİLMESİNİN NEDENİNİ SORUYOR.

BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL

Bir ay önce Akçakoca Emniyeti sürpriz bir görevlendirme emriyle yüz yüze geldi. Karara göre, ilçemizde görev yapan 14 polis memuru Düzce’ye gönderilecek, yerlerine Düzce’den yeni polisler tayin edilecekti.

Akçakoca emniyetinde bugüne kadar görülmemiş bir karara imza atan Düzce Valiliği’nin neden on dört kişiyi birden merkeze aldığı bilinmiyor.

Birazcık devlet sistemini incelemiş biri olarak, bu işin Düzce Valisi Sayın Zülkif Dağlı’nın şahsi iradesiyle gerçekleşmediğini söyleyebilirim. Polisin çalışma standartlarını ilgilendiren teknik bir konu gibi duruyor.

Bizim ilgilendiğimiz konu başka…

Bu denli kapsamlı bir atama operasyonu hakkında kamuoyuna açıklama yapılmaması haberci olarak yetkililere soru sorma hakkımızı doğuruyor. Ortada bir soruşturma olmadığını bilmekteyiz. Akçakoca’da görev yapan polislerin rüşvet veya benzeri bir suça karışmadığı da herkesçe biliniyor. Düzce bölgesinde bulunan diğer ilçelerde yapılan tayinler üç beş kişiyle sınırlı kalırken, Akçakoca’dakilerin on dört kişi olması gerçekten dikkat çekici. Düzce merkeze tayini çıkanlar arasında Akçakoca’ya yerleşmiş hatta bizim kadar Akçakocalı olan memurlar var. Bazılarının eşleri ilçemizde çalışıyor, okul çağında olan çocukları burada okullarına devam ediyor, ailevi sosyal ilişkilerini ilçemiz içinde geliştirmişler. Hal böyleyken hiç beklenilmeyen bir şekilde tayinleri şehir dışına çıkıyor. Adeta hayatlarına format atılıyor. İşin dramatik tarafı neden tayin edildiklerini kimse bilmiyor.

Elbette, polislik mesleğinin kendilerine verdiği sorumluluk gereği vatanın her yeri onlar için çalışma sahasıdır. Şahsen hiçbir polisin görev yerinden yakınacağını düşünmüyorum. Ayrıca, Doğu illerimizde her gün şehit verilirken, kimsenin görev yerinden yakınmaya hakkı da yoktur. Fakat bir ilçede 14 polisin aynı anda merkeze tayin edilmesinin bir nedeni olmalı, vatandaş ister istemez bu soruyu soruyor. Aynı şekilde merkezden Akçakoca’ya gelen polisler de mevcut sosyal yaşamlarını Düzce’den Akçakoca’ya taşıyarak göreve başladı.

Ama neden?

Bana göre kamu yöneticilerinin bu tür hesapta olmayan tayinlerin nedenini açıklaması gerekir. Bu bağlamda, Düzce Valimiz Sayın Zülkif Dağlı’ya soruyoruz.

Bayram değil, seyran değil Vali Bey bu tayinleri neden yaptınız?Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.