SİYASETÇİLERİ REİS'E ŞİKAYET EDECEKLER

AKÇAKOCA'NIN EN BÜYÜK KÖYLERİNDEN OLAN UĞURLU HALKI SİYASETÇİLERİ CUMHURBAŞKANLIĞI'NA ŞİKAYET ETMEYE HAZIRLANIYOR.

SİYASETÇİLERİ REİS'E ŞİKAYET EDECEKLER

Akçakocalılar olarak yaşadığımız 17 Temmuz sel felaketinin ardından, kendileriyle ilgilenilmediğini, verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Uğurlu Köyü sakinleri, siyasetçileri Cumhurbaşkanı'na şikayet etmeye hazırlanıyor. Felaket esnasında devletin tüm kurum ve kuruluşlarının köylerine geldiğini ancak verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını idda eden Uğurlulular, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Vali Zülkif Dağlı başta olmak üzere köylerindeki sorunların takipçisi olmayanlardan şikayetçi.

KÖYÜMÜZE YARDIM ETMEYE DEĞİL RESİM ÇEKTİRMEYE GELDİLER

Uğurlu köylüleri adına görüşlerine başvurduğumuz Murat Sarıoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, siyasilerin verdikleri sözlerin arkasında durmadığı, felakette bölgeye gelerek inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un verdiği sözlerin yerine getirilmediğinden yakınırken, Bakan tarafından verilen talimatların yerel bürokratlar ve milletvekilleri tarafından takip edilmediğini, köylerine sadece resim çekmeğe gelindiğini öne sürdü.

 

AŞAĞIDAKİ KONULARIN DERHAL HALLEDİLMESİNİ İSTİYORLAR

Bugüne kadar Reis'i yalnız bırakmadıklarına dikkat çeken Uğurlu Köyü sakinleri, aşağıdaki konularda imza toplayarak CİMER'e başvuracaklarını ve Cumhurbaşkanı ile birebir görüşmek istediklerini dile getiriyor.

1- Köylerinin yolu henüz yapılmadı.

2- Afette çöken Bezirgan Köprüsü yapılmadı.

3-Tarım ve Kredi Kooperatifi borçları ertelenmedi ve köylüye yeni kredi açılmadı.

4- Sağlık Ocağı için halen bir gelişme yok.

5- Banka borçları ertelenmedi.

HABER ÖZHAN KIZILTAN

 

 

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.