AKÇAKOCA BUNLARI HAK ETMİYOR

BUGÜN BAŞKAN OKAN YANMAZ'IN EŞİ NURSEN HANIM'A YAPILAN YARIN HERKESE YAPILABİLİR.

AKÇAKOCA BUNLARI HAK ETMİYOR

Uzun süredir Akçakoca Devlet Hastanesi hakkında yaptığımız yayınların ardından hiç bir düzelme belirtisi görülmemektedir.

Bizim Akçakoca Haber Sitesi olarak sorumlu habercilik anlayışı gereği sıklıkla gündeme getirdiğimiz yönetim zaafiyeti ve devlet hastanemizin başıboş bırakılmasının faturası hergün çeşitli şekillerde biz Akçakocalılara ödetilmeye devam etmektedir.

İlçe Sağlık Müdürü ve Hastane Başhekimi'nin al takke ver külah davranışları, yönetim ilkelerini altüst eden samimiyetleri, Numan Çabuk'un Ak Partili siyasetçi olmasının kendisine verdiği özgüven , Akçakoca Devlet Hastanesi'ni yönetilemez hale getirmiştir.

Başhekim Haldun Çolak'ın alanında başarılı bir hekim olmasına karşın gösterdiği yönetim zaafiyetleri hastanemizi geriye götürmektedir.

Hemşehrilerimiz daha kaliteli tıbbi hizmet almak için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmaktadır.

NURSEN HANIM'A YAPILANLAR KABUL EDİLEMEZ

En son, Başkan Okan Yanmaz'ın eşi Nursen Hanım’a karşı yapılan çirkin davranışlar sadece kendisine değil, tüm Akçakocalılara yapılmıştır.

Bir Başkan Eşi ‘ne dahi böyle davranılıyorsa, sıradan insanlara kim bilir ne kadar kötü davranıldığını düşünmek bile istemiyoruz. 

Kaldı ki; kendisi hastanede en küçük bir ayrımcılık istemediği ve söylenilenleri yerine getirdiği halde…

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olay şu şekilde gelişmiştir:

Nursen Yanmaz, devam eden tedavisi için Akçakoca Devlet Hastanesi’ne başvurmuş, ancak enjeksiyon yapılabilmesi için evde unuttuğu reçetenin getirilmesi istenmiştir. Kendisinden reçete istenmesi üzerine, eve giderek reçetesini getiren Nursen Hanım’a karşı görevli tıbbi personelin saygısızlığa varan kaba davranışları devam etmiştir. O sırada hastaneye gelen diğer hastalara da kötü davranan nöbetçi hemşirenin agresif tavırlarından rahatsız olan Nursen Yanmaz ile personel arasında tartışma çıkmış ve Nursen Hanım olaydan dolayı savcılığa şikayetçi olmuştur.

HER HASTANIN SAYGI GÖRME HAKKI VARDIR

T.C Sağlık Bakanlığı’nın da kabul ederek hastanelere gönderdiği “Hasta Hakları” tebliğine göre;

“Hastalar ve aileleri her zaman ve her türlü koşulda, bireysel itibarlarının korunduğu saygılı, nazik, şefkatli ve güler yüzlü bir ortamda hizmet alma hakkına sahiptir. Ayrıca, hastanelerde hiçbir çalışan, hastalarla tartışma hakkına sahip değildir. Hastalar, problemlerini hastane ilkeleri ve yasalar doğrultusunda çözümleme hakkına sahiptir.”

Biz Akçakocalılar olarak, yukarıdaki ilkeler doğrultusunda, hastanemizde tedavi görmek istiyoruz. Yetkililere saygıyla duyurulur. 

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTANYorumlar

hastane 17.11.2019 - 16:02:11
hemşire o ilacı yapsaydıda reçetesiz yapıyo denilecekti. kural neyse o uygulanır. bunda bile başhekimi ve numan beyi karalamaya gidilmiş ya nasıl bir bağlantı kuruldu acaba. hemşirelerin amiri başhemşiredir başhekim değil.

vatandaş 16.11.2019 - 23:58:16
akçakoca tv bu haberin aynısnın altına yapılan yorumları yayınlamıyor bilerek. devlet hastanesinde skandal başlığının altında bekleyen yorumları yaynlasanıza akçakoca tv...

Hemen yargılamayın 16.11.2019 - 19:27:48
Bahsi geçen hemşireyi biliyorum ve inanın hemen hemen herkese kötü davranıyor. Bunu amirleri de biliyor ancak hiçbir önlem almadılar.

Akçakoca Akçakoca 16.11.2019 - 15:15:16
Mahkemesini kendisi kurmuş ve ceza olarak gözünü kan bürür nitelikte acil servisi ben mühürlerim bu insanların sağlığından bana ne kimse bana benim sülaleme karşı ters davranamaz diyen bir belediyemiz var. şimdide bu jaberleri yaptırp devlet hastanesi yönetimine linç girişimi yapılıyor. vah benim memleketimin düştüğü duruma. yemiyoruz bunları kızıltan. sen parayla haber yaptıranlara kuklalık yapmaya devam etç.

Nur kaya 15.11.2019 - 21:22:56
Başkan eşi olmak hiç bir imtiyazı gerektirmiyor kaldiki kendiside eski bir hemşire olarak takındığı bu tutum kabul edilemez. Hasta olmak karşısındaki sağlık çalışanlarına karşı uslupsuz olmayı gerektirmiyor,Hasta yada yakınları da karşısındakine iyi davranmak zorunda .Bu insanlar 24 saat nöbet tutuyorlar her dakika gülümseyip karsisindaki nasil davranırsa davransın hep iyi olmak zorunda değiller onlarda insan..Nursen hanım azıcık empati yapabilseydi böyle bir habere mahal vermezdi.Kaldi ki hasta -sağlıkçı arasındaki tartışmayı da yönetime bağlamak ne kadar doğru acaba?Madem Akcakocalisiniz sayın haberci biraz yapıcı haberler yazın sürekli yikıcilikla provakasyon yapıyorsunuz....

Sevım Basarsan 15.11.2019 - 20:32:30
Pardonda bu nasıl bir haber başkan eşi olmak herşeyi yaptirabilmek demek değildir özellikle kurallara riayet edeceklerki vatandaşlara örnek olacaklar sağlık ocaklarında eczanelerde bile recetesiz iyne yapilmazken hastahane personelinden böyle özel bir şey istemeye kimsenin hakkı yoktur şartlar neyse herkes için geçerli olmalıdır bırakın bu zihniyeti artık