AKÇAKOCA BUNLARI HAK ETMİYOR

BUGÜN BAŞKAN OKAN YANMAZ'IN EŞİ NURSEN HANIM'A YAPILAN YARIN HERKESE YAPILABİLİR.

AKÇAKOCA BUNLARI HAK ETMİYOR

Uzun süredir Akçakoca Devlet Hastanesi hakkında yaptığımız yayınların ardından hiç bir düzelme belirtisi görülmemektedir.

Bizim Akçakoca Haber Sitesi olarak sorumlu habercilik anlayışı gereği sıklıkla gündeme getirdiğimiz yönetim zaafiyeti ve devlet hastanemizin başıboş bırakılmasının faturası hergün çeşitli şekillerde biz Akçakocalılara ödetilmeye devam etmektedir.

İlçe Sağlık Müdürü ve Hastane Başhekimi'nin al takke ver külah davranışları, yönetim ilkelerini altüst eden samimiyetleri, Numan Çabuk'un Ak Partili siyasetçi olmasının kendisine verdiği özgüven , Akçakoca Devlet Hastanesi'ni yönetilemez hale getirmiştir.

Başhekim Haldun Çolak'ın alanında başarılı bir hekim olmasına karşın gösterdiği yönetim zaafiyetleri hastanemizi geriye götürmektedir.

Hemşehrilerimiz daha kaliteli tıbbi hizmet almak için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmaktadır.

NURSEN HANIM'A YAPILANLAR KABUL EDİLEMEZ

En son, Başkan Okan Yanmaz'ın eşi Nursen Hanım’a karşı yapılan çirkin davranışlar sadece kendisine değil, tüm Akçakocalılara yapılmıştır.

Bir Başkan Eşi ‘ne dahi böyle davranılıyorsa, sıradan insanlara kim bilir ne kadar kötü davranıldığını düşünmek bile istemiyoruz. 

Kaldı ki; kendisi hastanede en küçük bir ayrımcılık istemediği ve söylenilenleri yerine getirdiği halde…

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olay şu şekilde gelişmiştir:

Nursen Yanmaz, devam eden tedavisi için Akçakoca Devlet Hastanesi’ne başvurmuş, ancak enjeksiyon yapılabilmesi için evde unuttuğu reçetenin getirilmesi istenmiştir. Kendisinden reçete istenmesi üzerine, eve giderek reçetesini getiren Nursen Hanım’a karşı görevli tıbbi personelin saygısızlığa varan kaba davranışları devam etmiştir. O sırada hastaneye gelen diğer hastalara da kötü davranan nöbetçi hemşirenin agresif tavırlarından rahatsız olan Nursen Yanmaz ile personel arasında tartışma çıkmış ve Nursen Hanım olaydan dolayı savcılığa şikayetçi olmuştur.

HER HASTANIN SAYGI GÖRME HAKKI VARDIR

T.C Sağlık Bakanlığı’nın da kabul ederek hastanelere gönderdiği “Hasta Hakları” tebliğine göre;

“Hastalar ve aileleri her zaman ve her türlü koşulda, bireysel itibarlarının korunduğu saygılı, nazik, şefkatli ve güler yüzlü bir ortamda hizmet alma hakkına sahiptir. Ayrıca, hastanelerde hiçbir çalışan, hastalarla tartışma hakkına sahip değildir. Hastalar, problemlerini hastane ilkeleri ve yasalar doğrultusunda çözümleme hakkına sahiptir.”

Biz Akçakocalılar olarak, yukarıdaki ilkeler doğrultusunda, hastanemizde tedavi görmek istiyoruz. Yetkililere saygıyla duyurulur. 

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTANYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.