ADİL ÖKSÜZ TÜRKİYE'DE

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİN KİLİT İSMİ ADİL ÖKSÜZ İLE İLGİLİ ESKİ MİT’Çİ MEHMET EYMÜR ÇOK ÇARPICI BİR İDDİA ORTAYA ATTI. EYMÜR, ÖKSÜZ'ÜN KAYIP OLMASININ DİKKAT ÇEKİCİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK 'HAYATTA MI DEĞİL Mİ ONU DA BİLMİYORUZ. AMA YURT DIŞINDA DEĞİLDİR ONU KESİNLİKLE SÖYLEYEBİLİRİM' DEDİ.

ADİL ÖKSÜZ TÜRKİYE'DE

Halk Tv’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu ‘BiDeBunuİzle’ programına konuk olan Eymür, Adil Öksüz’ün kaçışının normal olmadığını, Öksüz hakkında “eleman” olduğu biçiminde iddialar bulunduğunu söyledi: “Adil Öksüz’ün bir anda yok olmasını katiyen normal karşılamıyorum. Bir takım ortaya çıkan bilgiler de var. Adil Öksüz’ün angaje formları ortaya çıktı. Deniz Bayrak isminde MİT mensubu olduğunu iddia eden bir ismin iddiaları var. Adil Öksüz’ün eleman olduğunu, kullanıldığını iddia ediyor.”

Mehmet Eymür bu iddiaları ciddiye aldığını söyledi. "Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi" diye sordu, Öksüz’ün yurtdışında olamayacağını söyledi.

“Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi? Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurtdışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurtdışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir."

Adil Öksüz 15 Temmuz’da darbenin hemen sabahında Mürted Hava Üssü'nün civarında jandarma tarafından yakalanmış, mahkemeye çıkartılmış ve sonra da salıverilmişti. Üstelik üstünden çıkan GPS cihazı da iade edilerek. Sonrasında yapılan bütün araştırmalara rağmen Öksüz’ün izine ne yurt içinde ne de yurtdışında ulaşılmıştır.

Kaynak: AydınlıkYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.