HASTANE Mİ HAYVAN BARINAĞI MI?

AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİNDEKİ DİSİPLİNSİZLİK DEVAM EDİYOR. YÜKSEK ENFEKSİYON RİSKİ OLAN ACİL'DE KEDİLER CİRİT ATIYOR.

HASTANE Mİ HAYVAN BARINAĞI MI?

Akçakoca Devlet Hastanesinde verilen hizmetler vatandaşın memnuniyetsizliğine yol açarken, hastane en çok hayvanların hoşuna gitmeye başladı. Geçtiğimiz ay yaptığımız köpek haberinden sonra şimdi de bir sokak kedisinin hastanenin acil servisine sığındığı görüntülendi. 

ACİL SERVİS YÜKSEK ENFEKSİYON RİSKİ OLAN BÖLGEDİR

Hastanede kedilerin dolaştığını gören bir vatandaşımız tarafından çekilen görüntüler, Akçakoca Devlet Hastanesinde enfeksiyon riskinin ciddiye alınmadığını ve görevli personelin "yüksek enfeksiyon riski" bulunan bölgeyle ilgilenmediğini kanıtlıyor. Balık baştan kokar atasözünü anımsatan bu görüntü, devlet hastanesindeki hatalar zincirinin bir halkası. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz bir sağlık çalışanı acil servise sığınan kedi hakkında görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

"Acil servisler, yüksek enfeksiyon riski bulunan bölgelerdir. Bu bölgelerin nasıl ve ne şekilde korunacağı, hastane enfeksiyonunun nasıl kontrol altına alınacağı ciddi prosedürlere bağlanmıştır. Enfeksiyonun şakası olmaz. O kedi yere damlayan kanı yalayabilir, üzerine basabilir, ardından acildeki yatakların içine girebilir, çarşafların ve yastıkların üzerinde dolaşarak kirletebilir, kıl düşürebilir. Enfeksiyon çocuk oyuncağı değildir. Hasta hayatını doğrudan ilgilendiren konuların başında gelir. Tıbbi kadronun bu konuyu ciddiye almaması felaketle sonuçlanacak tabloları karşımıza çıkarabilir."

BEYLER, O HASTANEYE BİR GÜN SİZİN DE İŞİNİZ DÜŞEBİLİR 

Akçakoca Devlet Hastanesinden gelen haberler oldukça can sıkıcı, hekim kadrosunun eksik olması, dahası gelen hekimlerin bir kaç ay durduktan sonra hastaneden ayrılması veya burayı sıçrama taşı olarak kullanması Akçakocalılar olarak bizleri son derece üzmektedir. Doğum yapacak kadınların dahi şehir dışına yönlendirilmeleri karşısında suskunluğunu muhafaza edenlerin tamamı gaflet içindedir. Ancak hatırlatmak isteriz ki; Akçakoca Devlet Hastanesi hepimize lazımdır. Hastanemiz ciddi bir rahatsızlık içindedir, yoğum bakımda yaşam savaşı vermektedir. Buna duyarsız kalanların dahi bir gün oraya işi düşeceğini ve bu düzensizliğin mağduru olabileceğini hatırlatırız.

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN 

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.