İŞÇİLERE BOL BOL NASİHAT VERDİ

DÜZCE MİLLETVEKİLİ ÜMİT YILMAZ KIŞ GÜNÜ SOKAĞA ATILAN İŞÇİLERE BOL BOL NASİHAT VERDİ ÜZGÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

İŞÇİLERE BOL BOL NASİHAT VERDİ

Akçakoca'da faaliyet gösteren ve Türkiye'nin önemli kuruluşlarından biri olan Ümran Boru Fabrikası'nın işçi kıyımı stratejisi tüm hızıyla devam ediyor. 31 Aralık 2019 günü yeni yılı karşılamaya hazırlanan işçiler, evlerine çıkış kağıdı ile gitti. Babalarından hediye bekleyen çocuklar, onların gözyaşını görerek odalarında için için ağladı. Kimi güzel bir ayakkabı bekliyordu, kimi okul servisine verilecek zarfın içinin doldurulmasını...

ONLARI EN ÇOK ÜZEN AKÇAKOCALILARIN SUSKUNLUĞU

Artık babalarının bir işi yoktu. Onların her ihtiyacı ötelenmek, hayalleri ise yüreklerine gömülmek zorundaydı. Kış günü sokağa atılan evlerinin direği, hayatlarının en büyük kahramanı olan babalarını hiç bu kadar çaresiz görmemişlerdi.Onlar sadece çaresizliklerine değil, toplumun suskunluğuna da boyunlarını bükmüştü. Omuzlarındaki yük, bu acımasız dünyada herkesin tek başına olduğunu bir kez daha hissettirmişti onlara...  Akçakoca halkı suskun, Akçakoca halkı aldırmaz. Sosyal Medya üzerinden popülist söylemlerle olmayan vicdanını pazara çıkaranlar neredesiniz?

HAYVAN HAKLARI İÇİN SOKAĞA DÖKÜLENLER NEREDESİNİZ? 

Sokak hayvanları için kıyameti koparanlar, soğuktan titreyen kedilerin fotoğraflarını çekip paylaşanlar, sokaktaki köpeklere kasaptan et alıp dağıtanlar neredesiniz? Yılbaşının ilk gününde yıllarca emek verdikleri patronları tarafından insafsızca sokağa atılan Ümran Boru işçilerinin bir sokak köpeği kadar değeri yok mu gözünüzde ?

OY ALMAYA GİTTİĞİNİZDE DİLİNİZ PABUÇ GİBİ

Oy almaya gittiğinde işçiden, köylüden bahseden politikacılar, seçildikten sonra kıçını koltuğa koyup osura osura oturanlar neredesiniz? Sarı sendikalar, bugüne kadar size ödenen pirimlerin karşılığında duvar gibi sessiz kalmak mıdır göreviniz? Kul hakkı yemeden duramayanlar... Elbet bir gün o hesaplar önünüze çıkacaktır, hem de bu dünyada.Sakın unutmayın!

DÜN MİLLETVEKİLİMİZ ÜMİT YILMAZ İŞÇİLER İÇİN  NE YAPTI ? HEMEN CEVAP VERELİM HİÇ BİR ŞEY !

Dün, günboyu Akçakoca'da temaslarda bulunan Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Bey, Akçakoca Ümran Boru Fabrikası'ndan atılan işçileri ziyaret etti. İşçiler kendisine; Fabrikadan atılan 19 işçinin 17'sinin Akçakocalı olduğunu  ve işverenin kendilerini işten çıkartma bahanesinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Ümit Bey bu görüşmeden sonra fabrika yönetimiyle toplantı yaptı. Görüşmeden çıkıp işçilerin yeniden yanına gittiğinde ise, patronun adamları tarafından tamamen ikna edilmiş durumdaydı. 19 işçiye fabrikanın küçülmeye gittiğini söyledi. Ardından, işten atılanların çoğunun Akçakocalı olduğu tezinin doğru olmadığını söyledi. Şimdi sayın vekilimize soruyoruz. Kış günü sokağa atılan Ümran Boru işçisinin yanına gitmenizin fotoğraf çektirmek dışında ne işe yaradığını öğrenebilir miyiz?

HEMEN CEVAP VERELİM, HİÇ BİR İŞE YARAMADI !

SAYIN VEKİLİMİZE BİR TAVSİYEMİZ VAR; GÜCÜNÜZ YETMİYORSA ORAYA HİÇ GİTMEYİN

Sayın Vekilimiz; Biz Akçakocalılar olarak sadece zatınızı, endamınızı görmek için değil, icraatlarınızı da görmek için sizi seçtik. Milletle tokalaşıp, onları dinleyip teselli etmeyi, karşılığında hiçbir iş yapmamayı bizler de sizler kadar  iyi biliriz. Siyaset vitrininde yıllanarak güneşten solmaya yüz tutmuş, modası geçmiş hareketlere hiç gerek yok. Eğer elinizden bir şey gelmiyorsa o fabrikaya gitmeyin ! 

EROL SOLAK OLSAYDI BUNLARI YAŞAMAZDIK

Bugün büromuza gelerek, işten atılmalar konusunda duyarsız davranan siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarından dert yanan Ümran Boru işçileri, Akçakoca'da gelmiş geçmiş en iyi politikacılardan birinin Erol Solak olduğunu, onun Belediye Başkanlığı döneminde bu tür sorunları en az düzeyde yaşadıklarını söyleyerek; "Eğer Erol Bey olsaydı bizi yalnız bırakmazdı, bize sahip çıkardı. Atılan 19 kişinin 17'sinin Akçakocalı olmasının hesabını sorardı. Biz o günleri de biliriz en küçük sorunumuzda kendisi bizzat fabrikaya gelip sorunumuzu çözmeden gitmezdi" dediler. 

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.