İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE TEPKİ

AKÇAKOCALILAR İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN YETERLİ ÇALIŞMAYI YAPMADIĞI GEREKÇESİYLE ŞİKAYETÇİ.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE TEPKİ

Akçakocalılar Koronavirüs nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün yeterli çalışmayı yapmadığından şikayetçi. Haber merkezimizi arayan hemşehrilerimiz, salgın başladığından beri Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün yeterince sahaya inmediğini, köylere gitmediğini, maske ve eldiven dağıtmadığını söyleyerek şikayetlerini dile getiriyor.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM YAPMAKLA BU İŞ OLMAZ

Koronavirüs salgını başladığından bugüne kadar birkaç bilgilendirme toplantısı haricinde gerektiği gibi  çalışılmadığı, Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün sahaya inmek yerine sosyal medya hesabından bol bol paylaşım yaptığı açıkça gözlenirken, müdürlük tarafından köylerle yeterince ilgilenilmediği, halkın ucuz maske ve eldiveni nasıl temin edeceği, evlerindeki hijyeni ne şekilde sağlayacakları konusunda yüz yüze bilgilendirme yapılmadığı, üzerlerindeki sorumluluğun genellikle sosyal medya kanalıyla yerine getirildiği kamuoyunun dikkatinden kaçmıyor.

UYGUN FİYATA ELDİVEN VE MASKEYİ NEREDEN BULACAĞIZ NUMAN BEY? 

Akçakocalılar olarak, temin edilmesinde zorluk çekilen eldiven ve maskelerin neden vatandaşa dağıtılmadığını merak etmekteyiz. Önceden kutusu 5 TL olan maskelerin bazı eczanelerde tanesi 5 TL’den satılması karşısında ne yaptığınızı öğrenebilir miyiz? İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün görevi vatandaşın sağlığını doğrudan etkileyecek konularda çalışmalar yapmaktır. Şuana kadar bu görevinizi layıkıyla yerine getirdiğinizi düşünmüyoruz. Sizi sadece sosyal medyada değil, sahada görmek istiyoruz. Oturduğunuz yerden doğrulun ve şu önemli günlerde sahaya çıkın artık!

Saygılarımızla...

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN / BİZİM AKÇAKOCA Yorumlar

hastane çalışanı 24.03.2020 - 14:24:11
şu zor durumdada sağlık çalışanlarını karalıyosunuz ya diyecek bişey bulamıyorum. tüm türkiye bizleri alkışlarken sizin bu yaptığınız sadece çalışma hevesimizi kırar. sizler evde otururken Numan bey ve diğer doktorlarımız ve hemşirelerimiz elinden geleni yapıyor. maskeyi hastanede çalışan personellermi kullansın sizleremi dağıtılsın. herkes kendi parasıyla alsın. bu arada bu dönemde sağlık çalışanlarına karalamalarda bulunanlara tepki verilmelidir. bizler sizler için varız.

NNC 23.03.2020 - 22:56:44
Sağlık Bakanlığı’nın şu an maske, eldiven, dezenfektan dağıtmak gibi bir hizmeti yok. Tv, radyo, internet üzerinden evinde kal diye bu kadar uyarı yapılmasına rağmen herkes sokaklardaysa sorunumuz maskeden çok hastalığın ciddiyetini kavrayamamış bir kitle ile karşı karşıya olmaktır. Böyle bir durumda da yapılan farkındalık faaliyetlerini küçümsemek oldukça yersiz ve talihsiz bir yaklaşımdır. Sosyal mesafenin altının özellikle çizildiği şu günlerde yüz yüze eğitim planlanmasını istemek ne derece doğrudur?? Keşke siz de yapılan işleri sırf eleştirmiş olmak için eleştirmek yerine faaliyetlerinin bir ucundan tutsanız, basının gücünü gerçekten insanlara fayda sağlamak İçin kullansanız...

Dr.öz 23.03.2020 - 21:51:58
Bu zeka fışkıran sözde "haber" için tebrik ediyorum gerçekten. Elinizi taşın altına sokun sonra kalkıp burda "haber" yapın. Karalanmaya çalışılan, emeği ve aldığı risk hiçe sayılan bütün sağlık çalışanlarından özür dileyin. Ama tabi bunu anlamak için de belli bir zeka seviyesi gerekiyor. Benim ise hiç umudum yok.

G.A 23.03.2020 - 21:22:48
Biz tum gün herkes evine sağlıkla gitsin diye cabaliyorken yero geliyor kendimizi tehlikeye atarak çalışıyorken bilmeden yaptığınız haberle bizi karalıyorsunuz.biz oturmuyoruz aksine çok çalışıyoruz...

Yıldız #evdekalakçakoca 23.03.2020 - 20:41:07
Yazık gerçekten çok yazık. Keşke uzaktan bakıp olur olmaz, cahilce yorum yapacağınıza gerçek gazeteciliğin hakkını verip halkı doğru bilgilendirebilseniz. Bu günlerde ihtiyacımız olan inanın bu değil.

Zeynep Aksoy 23.03.2020 - 20:23:35
Siz daha bu virüsün varlığını bile belki duymamışken biz pazaryerlerinde,cami önlerinde, tek tek ulaşabildiğimiz köylerimizde, okullarımızda ve yurtlarımızda bu virüs hakkında halkımız birebir bilgilendirmemizi gece Gündüz demeden yapıyorduk.. Keşke sizde gazeteci kimliğinizi kullanıp daha çok insana ulaşma amacıyla bizim yaptığımız gibi halkımızı bilgilendirseydiniz KEŞKEEE... sloganımız belli EVİNDE KAL TÜRKİYE!!!!

Meltem Eryılmaz 23.03.2020 - 20:19:24
şu günlerde sağlık çalışanlarına destek olacağınız yere halkı düşman etmeye çalışmanız gerçekten çok acı yazık size

Akcakocalı 61 23.03.2020 - 20:23:28
Siyaset yapacaksınız diye yalan yanlış haberlerle insanları ve kurumu karalamayı bırakın.

Fatih Ustabaş 23.03.2020 - 20:07:28
Kızıltan sana Bi haberinde yorum yapmışdım ben gene yapıyorum yarın cebin deki olmayan parayla bin tane maske al da müdürlük senin adına dagıtsın sana bu kadar haberleri yapdıranlar seni hundayı den indirip Mercedese bindirdi ya onlara söylese maskede alsınlar da dagıtalım böyle yalan yanlış şeyler yazıp insanları kendinize tav etmeyin adam gibi bişeyler yazında vatandaşı bilgilendirin

Gurel ozdes 23.03.2020 - 19:55:44
Bir sey yapilmiyor diye haber yapacaginiza ilçe sağlık müdürlüğüne bir kez olsun gelseydiniz yazdiklarinizdan utanirdiniz.

Fatih Ustabaş 23.03.2020 - 19:56:08
Burdan zorluyorsun ama yazmıycam yarın yüz yüze konuş az madem yapdığım yorumu paylaşmıyosun

Fatih Ustabaş 23.03.2020 - 19:48:27
Yorumu niye paylaşmıyosun

Fatih Ustabaş 23.03.2020 - 19:44:19
Yorumu paylaşırmısınız az önce yazdıklarımı

Fatih Ustabaş 23.03.2020 - 19:42:39
Yorumu paylaşırmısınız

Emel inam 23.03.2020 - 19:32:11
Yazık ya bu zamanda şu yaptığınız bir gün İlçe Sağlık Müdürlüğüne gidip gün boyunca tüm personel ne yapıyor yakından izlem yapın kimsenin günahına girmeyin şu dönemde sağlıkçılara ihtiyaç büyükken utanacağınız haberler yapmayın yazık günah artık yalan haberler de yapmayın

Osman eren 23.03.2020 - 19:10:59
İlçe Sağlık Müdürlüğünde personeller mesai saati bilmeden, evde 7 yaşında çocuğunu 70 yaşında annesini bırakarak çalışıyor. Ben oraya gitmem demeden o hastanın evine gitmem demeden çalışıyor. Bende o kurumda çalışıyorum hemde gururla.

Ayip ayip 23.03.2020 - 18:58:04
Boyle bir zamanda adamla uğraşmayı birakin, Numan ne yapsın numanin maske fabrikası mi var kolonya mi üretiyor. Siyasi hirsinizi korona dan sonra alin