VATAN PARTİSİ 1 MAYISI KUTLADI

VATAN PARTİSİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI SERAP NAZ BAŞAR 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI. BAŞAR MESAJINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

VATAN PARTİSİ 1 MAYISI KUTLADI

Geçirdiğimiz bu zor günlerde, destan yazan sağlık ordumuz başta olmak üzere tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.  Ülkemizin bağımsızlığının korunması yolunda üretim devriminin hayata geçirilmesinde en önemli güvencemiz emekçilerimizin mücadelesidir.
Yaşadığımız bu küresel salgında gördük ki emperyalist güçlerin dünyaya dayattıkları kapitalist sistem çökmüştür. İş gücünü ve emekçiyi sömüren bu sistem, hızla artan gelir eşitsizliği ile beraber insanların refah düzeyleri arasında uçurumlar yaratmıştır. Üreticinin baş tacı edilmediği toplumlarda gerçek bir kalkınma gerçekleşemez. 

Salgın sürecinde her ülke kendi sınavını vermektedir. Sağlık sektörünü özelleştiren ve bizlere bu sistemi dayatan emperyalist devletlerin, kendi halkının sağlığını koruyamaz duruma geldiğini görüyoruz.. Bizlere dayattıkları sistem, dönüp kendilerini de vurmuştur. Milyar dolarlık maliyeti olan süper kahraman filmleri ve “ilk yardım” dizilerinin senaryolarının ne denli gerçek dışı ve şişirme olduğunu, balonlarının söndüğünü tüm dünyaya gösterdiler. 

Yaşadığımız bu pandemi süreci, zaten var olan çürümüşlüğü sadece tetiklemiştir. Salgının ekonomik faturası ağır olmuştur ancak bu yeni krizi fırsata çevirmek elimizdedir

Üretim çarklarının durdurulduğu, çiftçinin kambur ilan edildiği, tarım ve hayvancılığın bitirilme noktasına geldiği, kamu mallarının özelleştiği, emeği ve emekçiyi sömüren sistemin bir çıkmaz sokak olduğunu hayatın gerçekleri ile tekrar deneyimledik. Korona virüsünün tetiklediği, toplumsal, siyasal ve ekonomik akımlardaki yükselen değerler: Devletçilik, Kamuculuk, Halkçılık ve Milliyetçiliktir. 

Özün sözü şudur ki, Atatürk Devriminin 6 oku ve temel ilkeleri yükseliştedir. Fabrika ayarlarımıza dönme vakti gelmiştir. Ekonomik açmazlardan yegâne çıkış yolumuz: Köylünün, çiftçinin, üreticinin yani emekçinin baş tacı edildiği, ekmek teknesinin korunduğu “Üreten ve Birleşen Türkiye”  formülüdür. 

Atıl durumdaki fabrika ve atölyelerimizin tekrar çalışır hale getirilmesi hem istihdamı hem de üretimi şahlandıracaktır. İşsizler ordusunun, üretim ordusuna dönüştürülme vaktidir. Başta tarım olmak üzere tüm üretim alanlarında devlet planlaması yapılmalıdır. Planlı tarım ve üretim ile kimin ne kadar üreteceği tespit edilerek arz fazlası ürünlerin zayi olmasının önüne geçilmelidir. KOBİ ve çiftçilerimiz desteklenmeli ve ivedilikle “Karma Ekonomiye” dönüş yapılmalıdır.

Daha önce yaptık, yine yaparız! Kurtuluş Savaşı sonrasında Türk mucizesini yaratan bu milletin evlatları, aynı formül ile tekrar Üretim Devrimini başaracaktır. 

Tam bağımsız ve demokratik bir Türkiye, emeğin sömürülmediği, haksızlık ve eşitsizliklerin olmadığı bir dünya özlemi ile tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tekrar kutluyorum.


Serap Naz BAŞAR
Vatan Partisi
Akçakoca İlçe BaşkanıYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.