VATAN PARTİSİ 19 MAYIS KUTLAMASI

VATAN PARTİSİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI SERAP NAZ BAŞAR 19 MAYIS VE KADİR GECESİ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. BAŞAR MESAJINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

VATAN PARTİSİ 19 MAYIS KUTLAMASI

19 kişinin olağanüstü iradesi ile başlayan yolculuk, koca bir ulusun kaderini değiştirmiştir.

Bandırma Vapurunun İstanbul’dan Samsun’a hareket etmesiyle, Milli Mücadelenin fitili tutuşturulmuş; işgal altında ümidini yitirmekte olan halk, Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” şiarıyla birlik ve dayanışma çağrısına ses vermiştir. Yaşlısıyla, genciyle, çocuğuyla, kadınıyla yekvücut mücadeleye katılarak bu aziz milletin bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, Türk topraklarının işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemizi fiili savaşlarla yenemeyeceğini anlayan emperyalist güçlerin, yılardır sahnelediği türlü oyunlara tanık olduk. Tarihimizden – medeniyetimizden koparmaya çalıştılar, sağcı-solcu diyerek kardeşi kardeşe kırdırdılar, ekonomik krizler, darbeler, etnik-mezhepsel ayrımcılıklar ….. bizleri bölmek için yılmadan her yolu deneyen bu sömürgecilerin unuttuğu bir şey vardı. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!”  Atatürk’ün ölümünü fırsat bilenler, bu ülkenin temellerinin yıkılmaz bir biçimde atıldığını görememişlerdir.

Dinciler-Kemalistler diye ayırmaya çalıştıkları bizler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile beraber; Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece olan Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’ni de aynı gün idrak edeceğiz. (Ramazanın ilk sahuru da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ile aynı gündü). Emperyalist güçler bizi bölmeye çalıştıkça, ilahi güç birleştiriyor!

Ülkesinin çocuklarına ve gençlerine, dünyada örneği olmayan böylesi anlamlı bayramları armağan etmiş bir liderin milletini, Cadılar Bayramı kutlayanlar yenemezler !!!

Tüm dünyanın dengelerinin değiştiği bu süreçte, Atatürk’ün öngörüsüne tekrar şahit oluyoruz. “Bugün, ufukta güneşin doğduğunu nasıl görüyorsam, Uzaktan bütün Doğu uluslarının uyanışını da öyle görüyorum. Bağımsızlık ve özgürlüklerine kavuşacak olan daha çok kardeş ulus vardır. Onların yeniden doğuşu, kuşkusuz ki, ilerlemeye ve refaha yönelik olacaktır. Bu uluslar, bütün güçlüklere, bütün engellere rağmen muzaffer olacaklar ve kendilerini bekleyen bağımsızlığa kavuşacaklardır. Sömürgecilik yeryüzünde yok olacak ve yerlerine ulusların aralarında hiçbir renk, din ve ırk farkı gözetmeden yeni bir ahenk ve işbirliği çağı hakim olacaktır.”

Atatürk, Türk gençliğine olan güvenini  “Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” diyerek ifade etmiştir.

Atamın gençleri! Kurulan yeni dünya düzeninde sizlere çok işler düşmektedir. Cumhuriyetin emanetçisi sizlerin,  Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor;  “19 Mayıs benim doğum günümdür” diyen Atamızı, doğum gününde saygı ve minnetle anıyorum.

Ayrıca, tüm İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyorum.

Serap Naz BAŞAR

Vatan Partisi

Akçakoca İlçe BaşkanıYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.