MHP 19 MAYISI VE KADİR GECESİNİ KUTLADI

MHP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ÖZENSEL 19 MAYIS VE KADİR GECESİ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI. ÖZENSEL MESAJINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

MHP 19 MAYISI VE KADİR GECESİNİ KUTLADI

19 Mayıs 1919 günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkması Kurtuluş Savaşımızın fitilini ateşlediği gün olarak tarihimizde yerini almıştır. Samsun’da başlayan bu kurtuluş mücadelesi Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmıştır. Böylece Türk Milletinin varlığı ebedileşmiştir. Bugünü bayram olarak ilan eden ve gençlerimize armağan eden Ulu Önder, gençlere olan güven ve inancını ortaya koymuştur. Çünkü gençlik gelecektir, gençlere değer veren bir millet geleceğe güvenle bakabilir. Onları vatanına, milletine, bayrağına, devletine, milli değer ve ilkelerine bağlı olarak yetiştirmek bizlerin görevidir. Bize yurt ettikleri bu eşsiz vatan için atalarımıza bunu borçluyuz, bu borcumuzu ancak bu değerleri koruyarak ve gelecek nesillere aktararak ödeyebiliriz.

Ülkemizin Korona virüs ile mücadele ettiği şu günlerde bayram coşkusunun dinimiz açısından en önemli günlerden biri olan Kadir Gecesi’ne tesadüf etmesi de Türk ve İslam kimliğimize ayrı bir değer atfetmektedir. Ne yazık ki bu güzel günleri kutlarken Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin acılarını halen dindirememiş olmanın burukluğu içindeyiz. Bizler vatanımızda özgürce yaşarken onlar Türk ve Müslüman kimlikleri nedeniyle alçakça bir zulme maruz kalıyor. Temennimiz o kardeşlerimizin de zulümden kurtulacağı güzel günleri görmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs’ı ve Kadir Gecesi’ni kutluyor, tüm hemşerilerime sağlık ve esenlikler diliyorum.

Mustafa Özensel

MHP Akçakoca İlçe BaşkanıYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.