KÜSKÜNLER DÖNÜYOR MU?

AK PARTİ AKÇAKOCA İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA HABERLERİYLE SARSILIRKEN PARTİNİN ESKİLERİNDEN OLAN SEDAT YEMENİCİ'NİN İL BAŞKANI MUSTAFA KESKİN'DEN RANDEVU TALEP ETTİĞİ ÖĞRENİLDİ

KÜSKÜNLER DÖNÜYOR MU?

Ak Parti ilçe Teşkilatı'nın yerel seçimlerdeki başarısızlığı üzerine yönetim üzerindeki istifa baskıları artarken, ilçe yönetiminden  Necati Yemenici ve Orhan Büyük'ün istifa ettiği bildirildi.

Öte yandan, partinin küskünleri arasında olan  kurucu üye Sedat Yemenici'nin yeniden Ak Parti saflarına dönmek için Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin'den randevu talep ettiği öğrenildi. Bir süredir parti dışında kalan Yemenici'nin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye yakın çevrelerce partiye dönmeye teşvik edildiği  ve yeni oluşturulacak yönetim kurulunda kendisine yer verilebileceği kulislerde konuşuluyor.

KÜSKÜNLER MUTLAKA PARTİYE DÖNMELİDİR

Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından küstürüldüğünü öne süren ve ismini vermek istemeyen bir üye ; "Ak Partinin Akçakoca'da geldiği nokta belli. Sadece kendini düşünen, kendi çıkarları için hareket eden insanların partide işi olmamalı ama geçmişte yaşadığımız bir takım nahoş hadiseler yüzünden idealist ekip partiden gitti. Parti çoluk çocuğun eline kaldı. Partimizin geldiği noktadan kimse memnun değil, gerekirse Beştepe'ye kadar gider bildiklerimi açıklarım. Memleketin menfaati için kimsenin gözünün yaşına bakmam. Tüm kırgınları partimizde siyaset yapmak üzere geri dönmeye davet ediyorum" dedi.

AK PARTİ İÇİNDE TANSİYON YÜKSELİYOR

Bugünkü istifaların ardından Ak Parti'de ciddi bir tartışma süreci başlayacağına kesin gözüyle bakılırken, kurucu üyelerin yuvaya dönüp dönmeyeceği merak ediliyor. Yönetim kurulu üyelerinin istifa etmeye başlamasıyla Başkan Dergah Akça'nın üzerindeki istifa baskısının arttığı ve il yönetimi tarafından istifasının isteneceği kulislerde konuşulan diğer konular arasında.

HABER YORUM ÖZHAN KIZILTAN

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.