ZİYARETİN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKIYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'IN AKÇAKOCA ZİYARETİNDE ORTAYA ÇIKAN DETAYLAR

ZİYARETİN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKIYOR

Okuyucularımız haklı olarak "millet sel felaketiyle uğraşıyor, siz işin dedikodusunu yapıyorsunuz" diyecektir. Onlar da haklı biz de haklıyız aslında...Yaptığımız haberlerden dolayı övgü beklemek niyetinde değiliz. Bizim için hayatın olağan akışına ters olan ve toplumu ilgilendiren her şeyin haber değeri vardır. Haberci, yaptığı haberi beğendirmeye kalkarsa, kendi kendine sansür uygulamış olur, popülizmin batağına saplanır . 

Böyle bir girişten sonra Mansur Yavaş'ın Akçakoca'ya geliş hikayesine  göz atalım. Mansur Bey Akçakoca'ya Pazar günü öğleden sonra geldi. 

Teamüllere uygun olarak, kendisini ilçe teşkilatının  karşılamasını beklerdiniz değil mi? 

Ancak böyle olmadı.

Çünkü Sayın Yavaş'ın ilçemize geleceği kimseye haber verilmedi. Ziyaretten Okan Başkan'ın da önceden haberi yoktu. Ayrıca CHP  İl Başkanı'nın ve İlçe Başkanı'nın da haberleri yoktu...

Peki kimin haberi vardı; Fikret Albayrak'ın...

Ne garip değil mi?

Koskoca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Akçakoca'nın uğradığı afet sonrası önemli bir ziyaret gerçekleştiriyor ama bir kişi dışında kimsenin haberi yok. Mansur Yavaş ve ekibi Fikret Albayrak ile Değirmenağzı mevkiinde Gurme Restoran'da buluşuyor, daha sonra Okan Başkan oraya davet ediliyor. 

Gurme Restoran'da çekilen fotoğrafların tamamında CHP Akçakoca ilçe teşkilatından bir kişiyi dahi göremiyoruz.Çünkü haberleri olmadı...

Genel prensiplerle çelişen, hayatın ve siyasetin olağan akışıyla da uyumlu olmayan bu sıradışı ziyaretin kendileri haber verinceye kadar Fikret Albayrak ile Mansur Yavaş arasında kalması küçük bir ayrıntı veya "protokol kazası" olamayacak türden. Benzetmek gibi olmasın ama, geçtiğimiz aylarda Ak Parti Düzce İl Başkanı'nın İlçe Başkanı'na haber vermeden Akçakoca'ya gelip bir kısım partiliyle buluşması kadar önemli bir gelişme.

Mansur Bey'in ilçe teşkilatını atlatarak yaptığı ziyaretin üç ana nedeni olabilir:

1- Fikret Albayrak Ömer Başar'ı artık İlçe Başkanı olarak görmek istemiyor.

2- Akçakoca'da CHP ilçe örgütü değil, Fikret Albayrak var.

3- Fikret Albayrak ile Mansur Yavaş özel bir konuyu görüştü. 

Birincisini bilmem ama ikinci ve üçüncü ihtimaller  hakkında bazı duyumlarımız var. Uzun süredir CHP Akçakoca İlçe teşkilatı Fikret Albayrak isminin altında ezilmiş durumda. Genel Merkez başarılı bulduğu Fikret Albayrak'tan başkasını tam olarak muhatap almıyor. Yerel seçimler adaylık sürecinde ortaya atılan "CHP Genel Merkezi'nde Akçakoca ile ilgili olarak sözü geçen tek isim Fikret Albayrak'tır" tezi Mansur Yavaş ziyaretiyle birlikte doğrunlanmış oluyor. 

Üçüncü ihtimal de aslında ikincisi ile bağlantılı. Duyumlarımıza göre Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan eski MTA tesislerine eleman alınacak. Fikret Albayrak, personel alımıyla ilgili kendisine yakın isimlerden oluşan bir liste hazırlamış. İlgili listeye CHP ilçe teşkilatının da müdahil olmak istediği, ancak Albayrak'ın buna razı olmadığı kulislerde konuşuluyor. Öyle ya; Akçakoca'da tek sözü geçen zaten Fikret Albayrak değil mi?  Onlara ne oluyor ki !

Pazar günü Akçakoca'ya yaptığı ziyarette Albayrak'ın listesinin Mansur Yavaş'a verildiği iddialar arasında bulunuyor.

Mansur Yavaş ziyaretinin perde arkası, ziyaretin neden ilçe teşkilatına haber verilmeden sadece Fikret Albayrak tarafından bilindiği, Gurme Restoran'da çekilen fotoğraflarda neden tek bir CHP yöneticisinin dahi bulunmadığı hakkında kulislerde dolaşan haberler şimdilik bu kadar.

Gelişmeler olduğunda devam edeceğiz...

HABER YORUM ÖZHAN KIZILTAN

 

 

 Yorumlar

Emecan Hamza 23.07.2019 - 11:46:08
İki başkana da teşekkür ederim değerli insanlara teşekkür ederim