SARIOĞLU KİMSE KAMUOYUNU YANILTMASIN DEDİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ESVET SARIOĞLU KAMUOYUNDA DOLAŞAN SPEKÜLASYONLARA CEVAP VERDİ

SARIOĞLU KİMSE KAMUOYUNU YANILTMASIN DEDİ

Ak Parti Akçakoca İlçe teşkilatı yaşanan sel felaketi sonrasında "kamuoyunda bilgi kirliliği oluştuğu" gerekçesiyle basın toplantısı düzenledi. Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu tarafından yapılan basın açıklamasına, yönetim kurulu üyeleri Ziya Denizgez ve Güney Altay da katıldı. 

Sarıoğlu; Yaşanan sel felaketi sonrasında Akçakoca ve Cumayeri'nin afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceği ile ilgili kamuoyunda çeşitli spekülasyonların yapılması nedeniyle bilgi kirliliği oluştuğunu, bu nedenle basına açıklama yapma ihtiyacı duyduklarını söyledi. Sarıoğlu konuşmasına, afetten zarar gören bölgelerin afet kapsamına alınmasıyla ilgili gereken çalışmayı yaptıklarını ancak, afetin kapsamı hakkında hiçbir şeyin belli olmadığını, bu konuda gereksiz spekülasyonların yapılmasından rahatsızlık duyduklarını, sanki bölgede afet ilan edilmeyecekmiş gibi algı yaratan kişilere itibar edilmemesini, afet ilan edilmeyeceği şeklindeki dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyleyerek devam etti.

Ak Parti ilçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, bir soru üzerine; Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır'ın afetten zarar görenlerin mağdur edilmemesi için tüm güçleriyle çaba harcadıklarını, hangi partiden olursa olsun ilçeye gelen yardımların çok değerli olduğunu, tüm vatandaşlarla birlikte Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın yanında durarak kendisine destek olduklarını, üzerlerine düşen bütün görevleri koordinasyon içinde ve gönüllük ruhuyla yaptıklarını, afet konusunda herkesin üzerine düşeni yapmakta tereddüt etmeyeceğini belirtti.Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.