İSMİNİ VERMEK İSTEMEYEN AK PARTİLİ KONUŞTU

RÖPORTAJIMIZDA AK PARTİ AKÇAKOCA TEŞKİLATININ ESKİ ÜYESİNİN YAPTIĞI ELEŞTİRİLERİ SUNUYORUZ.

İSMİNİ VERMEK İSTEMEYEN AK PARTİLİ KONUŞTU

ÖZHAN KIZILTAN: Kuruluşundan beri üyesi olduğunuz Ak Parti Akçakoca İlçe teşkilatına son derece radikal eleştiriler getiriyorsunuz. Peki, neden isminizi açıklamaktan çekiniyorsunuz?

AK PARTİLİ: Öncelikle şunu belirteyim. Ben halen Ak Parti üyesiyim ve sonuna kadar da öyle kalacak. Yeni siyasi parti kurma girişimiyle veya birilerinin kaynattığı kazanlarla alakam yok. Eleştirileri sizinle paylaşma amacım, partinin düştüğü durum hakkında tüm üyeleri bilgilendirmek ve mümkünse partinin yeniden ayağa kalkabilmesini sağlamak. İsimler önemli değil. Ben de bu eleştirilerimi yaparken bir arkadaşımızı hedef almıyorum. Büyük resmi göstermek istiyorum. Bu nedenle benim de kim olduğum önemli değil, ancak söylediklerimin yol göstereceğini, ilçemiz ve ilimiz genelinde daha sağlam bir yönetim ortaya çıkmasına katkıda bulunacağını düşünüyorum. Eğer birileri bundan Ak Parti düşmanlarına bir çıkar sağlamaya kalkarsa elinde patlar. Ak Parti sallantılar yaşasa da 2023’e kadar mevcut durumun devam etmesi milli beka yönünden gereklidir, umuyorum ki öyle de olacaktır.

ÖZHAN KIZILTAN: Düzce il teşkilatı olarak sancılı bir süreç yaşandı. Yönetim değişiklikleri, il genelinde beş belediyenin kaybedilmesi… Süreç nasıl başladı?

AK PARTİLİ: Tüm eksikliklerimizin temelinde menfaatçilik yatıyor. Çıkar kavgalarına teslim olursanız, paranın peşinden koşarsanız sonuç böyle olacaktır elbette. Ak Parti’de idealist insanlar artık yavaş yavaş geri çekiliyor. Sahnede rant peşinde koşanlar var. Reis’i herkes dinliyor ama kimse onun dediklerine uygun bir teşkilat ortaya çıkaramıyor. Düzce il Başkanı Hikmet Keskin’i şimdi daha iyi anlamaya başladım. Onun  disiplini elden bırakmamasının ne kadar değerli olduğunu, bugünden geçmişe bakınca daha iyi anlıyoruz. Kıymetini bilememişiz.

ÖZHAN KIZILTAN: Hikmet Keskin’den sonra Düzce İl Teşkilatı geriye mi gitti?

AK PARTİLİ: Evet öyle oldu. Mustafa Keskin partiye sahip çıkabilecek yapıda biri değil. O da kendi koltuğunun veya benzer şeylerin peşinde. Bu konuda fazla yorumda bulunmak istemiyorum. Balık baştan kokar demişler. Ak Parti’de bir şeyler yanlış gidiyor. Reis ne kadar istese de onun adına yönetim kademelerini oluşturanlarda bir sıkıntı var. Partimiz giderek ANAP’ın son dönemlerine benzemeye başladı. Ama ne yazık ki bu durum bir beka meselesidir, bunu idrak edemeyenler var.

ÖZHAN KIZILTAN: Ak Parti’nin zayıflaması Türkiye’nin güvenlik sorununa yol açabilir mi sizce?

AK PARTİLİ: Bunu görmek çok kolay. Onlar da görüyorlar ama menfaatleri ağır basıyor. O nedenle gitgide zayıflıyoruz. Bizim zayıflamamız FETÖ’nün ve bölücü yıkıcı faaliyetlerin gücünü arttırabilir. Karşımızda kurulan ittifaklara bakarsanız sorumluluğumuzu anlarsınız. Herkes biliyor ama menfaatleri daha ağır basıyor.

ÖZHAN KIZILTAN: Bir bakıma aynı gemide değiliz demek istiyorsunuz. Öyle mi anlamalıyız?

AK PARTİLİ: Aynı gemide değiliz elbette. Onlar her dönemde işini yürütecek birilerini bulurlar. Her dönemin vurguncuları, rantçıları vardır ve bunlar adeta aynı millettir. İdealist, vatansever insanların da cephesi var ama onlar kadar örgütlü değiller.

ÖZHAN KIZILTAN: Ak Parti bölgemizde rantçılara mı teslim oldu?

AK PARTİLİ: Menfaatçilik, rantçılık, hatta bazı gayri ahlaki davranışlar. Düzce bölgesine sirayet etmiş. Bizlerse olan biteni üzülerek izliyoruz. Bize düşman olanlardan zarar gelmez ama bu adamları aramızda tutarak en büyük düşmanın dahi veremeyeceği zararı veriyoruz ülkemize.

ÖZHAN KIZILTAN: Akçakoca İlçe Teşkilatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

AK PARTİLİ: Düzce’de durum nasılsa Akçakoca’da da aynı. Allaha şükür burada gayri ahlaki bir durum yaşanmadı, ama menfaatçilik Akçakoca ilçe teşkilatına egemen oldu. Kimse partinin geleceğini, hatta bugününü düşünmüyor. Herkes kendi işini gücünü yürütme, ticaretini devam ettirme peşinde. Anlayacağınız dostlar alışverişte görsün mantığı egemen olmuş.

ÖZHAN KIZILTAN: Ak Parti Teşkilat Başkanı Muhammed Avcı’ya iletilmedi mi bu durum? Onlar nasıl bakıyor?

AK PARTİLİ: Demin de söylemiştim. Balık baştan kokar. Demek ki o da bunları göremiyor. Görseydi böyle olmazdı. Kendisini daha önce de bilgilendirmiştik. Bundan sonra da bilgilendireceğiz ama boşuna. Ak Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı bitmiştir.

ÖZHAN KIZILTAN: Çok iddialı konuştunuz. Biraz daha açar mısınız?

AK PARTİLİ: Bakın son olarak yaşadığımız sel felaketinde vatandaşa dişe dokunur ne verebildik? Hiçbir şey veremedik. Evleri yıkılanlar, işyerleri yıkılanlar, selde ekonomik zarar görenler ne oldu? Hiç. Ayşe Hanım’ın bazı çabaları oldu ama şimdilik kimsenin cebine bir şey girmedi. Akçakoca Belediyesi büyük zarar gördü. O kadar büyük zarara karşı ne yaptılar? Doğru dürüst bir şey yapmadılar. Bir de buraya gelip yiyip içtiler, faturasını belediyeye ödettiler. Fakat ortalıkta konuşan resim çektiren çok, onu söylemek istiyorum. Akçakocalı olarak bundan rahatsızlık duyuyorum.

ÖZHAN KIZILTAN: Yardımların gelmesi için çalışanlar oldu, bunu inkâr etmek nankörlük değil mi?

AK PARTİLİ: Ben sonuca bakarım, niyete değil. Bir yerlerde hata var. Çalıştılar mı, yoksa çalışıyor mu göründüler bunu iyi değerlendirmek lazım. Çalışanlara sözüm yok elbette onlar için bir şey söylemek doğru değil ben üst düzeyde neler yapıldı ona bakarım. Sorun Düzce genelinde. Resmi iyi görmek gerekir, idealizm bitmiş. Eskiden olsaydı daha net çözümler üretilirdi.

ÖZHAN KIZILTAN: Ak Parti Akçakoca ilçe teşkilatı bitti dediniz. Oradan devam edelim isterseniz.

AK PARTİLİ: Bitti sözcüğü tam yerine oturuyor. Bir kere kapısı açık tutulmuyor. Giden kapıdan dönüyor. İkincisi, hadi kapı açıldı diyelim, içeriye kimi oturtacaksınız. Gerçek anlamda kaç tane siyasetçi kaldı memlekette. Vatandaşlar, muhtarlarımız, mahalle temsilcilerimiz bu arkadaşlara güveniyor mu? Bir sorununu getirdiğinde onunla ilgileniliyormuş gibi mi davranılıyor, yoksa en küçük talepler bile çözüme kavuşturulamıyor mu? Bir yönetim kurulu üyesi beni bile gördüğünde selam vermiyor, görmezden geliyor, halkın gönlüne giremedikleri gibi eski üyelere, ağabeylerine bile önem vermiyorlar.

ÖZHAN KIZILTAN: Böylesine bir durumu menfaat düşkünlüğüne mi bağlıyorsunuz?

AK PARTİLİ: Tabiî ki. Benden menfaati olsaydı gelir yanımıza konuşurdu. Ama ne yapıyorlar. Haftanın üç günü kendi aralarında toplanıp içkili restoranlarda sohbet ediyorlar. Ak Parti’nin fıtratında böyle bir şey yok. Biz içki sofralarının adamı değiliz. Biz fakir sofralarında, onlarla dertleşen bir partiyiz diye ortaya çıktık ama rakı sofralarına kadar düştük. Daha ne olsun, başka söze gerek var mı?

ÖZHAN KIZILTAN: Çok ağır eleştirilerde bulundunuz. Bir anlamda teşkilat olarak ortada olmadığınızı söylüyorsunuz.

AK PARTİLİ: Ben ortalıkta kendi adına bir şeyler yapmaya çalışan birilerini görüyorum ama bir teşkilat göremiyorum. Teşkilat sadece kağıt üzerinde var. Teşkilat partililerini dışlamaz, ama bugün birçok partili dışlanmış durumda. Bizlerle istişare yapan yok. Teşkilat olsaydık bunlar yaşanmazdı.

ÖZHAN KIZILTAN: Çözüm nedir sizce?

AK PARTİLİ: Çözüm yeniden toparlanmaktır. Ak Partinin beka meselesi olduğunu idrak etmektir. Biz bitersek, düşmanlarımızın güçleneceğini anlamaktır. Menfaatin değil, gerçek partililerin idareye eline alması gerekir. Bu nedenle Reis’e bunları iletmeye çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği yere kadar. CİMER’e yazıyoruz, teşkilat başkanımıza, üst yönetime yazıyoruz. Toparlanmamız gerekiyor. Ak Parti milletimiz için, ülkemiz için, geleceğimiz için olmazsa olmazımızdır.

ÖZHAN KIZILTAN: Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Umarım dilekleriniz olur.

AK PARTİLİ: Ben teşekkür ederim.Yorumlar

Semra kati 2.09.2019 - 17:52:24
Bence kendi kendiyle yapmis roportaji

Yorumcu 2.09.2019 - 16:37:50
Bırak bu işleri çakal kendiz yazıp kendin oynamışsın Özhan Kızıltan