ESVET SARIOĞLU'DAN SERT SÖZLER

MHP AKÇAKOCA İLÇE TEŞKİLATININ DÜZENLEMİŞ OLDUĞU KAHVALTILI BASIN TOPLANTISI SERT SÖZLERE SAHNE OLDU.

ESVET SARIOĞLU'DAN SERT SÖZLER

MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel'in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı sıcak saatlere sahne oldu. Bugün Alesta Kafe'de  bir araya gelen Ak Parti, MHP, CHP, İP, SP, YRP, DSP ilçe başkanları Akçakoca gündeminde yer alan konuları masaya yatırdı. Akçakoca'nın sorunlarını ilçe dışına taşıma yolunda yararlı olacağı gözlenen toplantı basına açık olarak yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mustafa Özensel yaptı. 

Özensel yaptığı konuşmada, selden dolaylı olarak etkilenen esnafımızın sorunları, Doğancılar yolunda yapımı başlamak üzere olan Beton Santrali ve Amerikan Beyaz Kelebeği konularının masaya yatırılması ve siyasi partilerin konuyla ilgili çözüm önerilerini sunmasını istedi. Toplantıda siyasi parti temsilcilerinin getirdiği çözüm önerileri kayıt altına alınarak sonuç tutanağı tanzim edilmesi teklifi kabul edildi. 

Kahvaltılı toplantıda söz alan Esvet Sarıoğlu, bürokratların Akçakoca'nın taleplerine ilişkin karar vermemesi nedeniyle halkın mağdur olduğunu, Cumhurbaşkanının konuyla ilgili yeterince bilgilendirilmediğini söyledi. Sarıoğlu "biz halkı temsil ediyoruz, Akçakoca'nın ihtiyaçlarını en iyi biz biliriz, herkes görevini yapsın ya sözlerini tutsunlar ya da bana eyvallah" diyerek ilçemizde mağduriyete yol açan kararları açık bir dille eleştirdi.

Toplantıda söz alan İP İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum; sel felaketinden sonra suların bulanık aktığını, afet nedeniyle karşılaştığımız problemlere anlayış gösterdiklerini ifade ederek, Akçakoca belediyesinin de aynı anlayışı vatandaşa göstererek su faturalarında %50 indirime gitmesini talep edeceklerini söyledi. Lokum, ilçemizde kurulan beton santrali için seçilen mevkiin yanlış olduğuna vurgu yaptıktan sonra, işletmeye verilen ruhsatın iptali için dava açmaya hazırlandıklarını söyleyerek konuşmasına son verdi. 

Toplantı yapılan istişarelerin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.