LAF ÇOK AMA İCRAAT YOK

SİYASİ PARTİLER İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

LAF ÇOK AMA İCRAAT YOK

Akçakoca ve Akçakocalıların sorunlarının çözümünde bir türlü sonuca ulaşamayan, devlet bürokrasisine söz geçiremeyen, amiyane tabirle orta sahada top çevirmekten başka bir işe yaramayan siyasi parti temsilcileri bir kez daha istişare için  bir araya gelerek KOBİ kredileri, Beton Santrali, Dere Islahı gibi ilçemiz açısından hayati önem arz eden konuları masaya yatırdı.

SARIOĞLU; KOBİ KREDİLERİ İÇİN  KAYMAKAM VE VALİLİNİN OLUR VERMESİNİ BEKLİYORUZ 

MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın öncülüğünde yapılan toplantıya Ak Parti, MHP, CHP, İP, YRP ilçe başkanları katıldı. Toplantıda ele alınan konuların başında KOBİ kredilerinden yararlanamayan çok sayıda esnafın sorunları vardı. Konuyla ilgili söz alan Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, ilçede sel afetinin ardından devlet bürokrasisinin aldığı kararların çoğunlukla kendilerini tatmin etmediğinden bahisle, olan bitenden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın haberdar olmadığını, kendisini haberdar etmek için gerekenleri en kısa zamanda yapacağını söyledi. KOBİ kredilerinden Akçakocalı esnafın tamamının yararlanması gerektiğine vurgu yapan Sarıoğlu, kredi verilmesi için Kaymakam ve Vali'nin olumlu görüş vermesi gerektiğine değindi. KOBİ kredilerinden vatandaşın yararlanması gerektiği konusunda görüşlerini dile getiren katılımcılar, Kaymakamlık ve Valilik düzeyinde girişimde bulunma kararı aldı. 

BETON SANTRALİ KONUSUNDA HERKES AYNI GÖRÜŞTE 

Doğancılar köyü mevkii için gerekli ruhsatın verildiği AKFA şirketine ait beton santralinin yerinin yanlış seçildiği konusunda hem fikir olan parti temsilcilerine karşı görüş bildiren CHP İlçe Başkanı Ömer Başar, bölgede daha önce de beton santrali olduğunu hatırlattı. Toplantıda söz alan İyi Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum santrale verilen ruhsatın iptali için müvekkillerinden vekalet aldığını, davayla ilgili hukuki gerekçelerin ivedilikle oluşturulduğunu, önümüzdeki günlerde Düzce Barosu Çevre Komisyonu'nun görüşlerinin de dava dosyasına ekleneceğini söyledi.  

GAZETECİLERE BALANS AYARI 

İyi Parti ilçe Başkanı Behçet Alkam Lokum, konuşmasına basını eleştirerek devam etti. Lokum, konuşmasında müvekkillerine ait özel bilgilerin basında paylaşılmasının doğru olmadığını, çevre gönüllüleri tarafından hüsnü niyetle açılmak üzere olan davanın çarpıtılarak müvekkillerinin özel yatırımlarını korumak amacıyla açılıyormuş gibi gösterildiğini, beton santraline karşı dava açan bir müvekkiline ait işletmenin imara aykırı durumunun basında yer almasını doğru bulmadığını sözlerine ekledi. Söz alan İGM üyesi Engin Özensel Akçakoca basınını eleştiri yağmuruna tuttu. Özensel, yaptığı konuşmada Akçakoca basınının kişileri eleştirirken dikkatli olması gerektiğini söyledi. 

 

HABER - YORUM ÖZHAN KIZILTANYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.