AK PARTİ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI EKİM AYI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Mart 2019 yerel seçim yenilgisinden sonra yapılan ilk istişare toplantısı olma özelliği taşıyan Ekim ayı ilçe danışma kurulu toplantısı bu akşam Akçakoca Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve İl Başkanı Mustafa Keskin ile birlikte İGM üyeleri, eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de katıldı. Önceki İlçe Başkanı Dergah Akça’nın divan başkanlığı yaptığı toplantı Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantıda ilk konuşmayı ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu yaptı. Sarıoğlu, konuşmasında yaşadığımız sel felaketinin ardından teşkilat olarak ellerinden gelen tüm çalışmaları yaptıklarını, tepeden tırnağa devletin tüm imkanlarını Akçakoca’ya getirmeye çalıştıklarını, bugüne kadar gelen yardım miktarının 12 Milyon lirayı aştığını, KOSGEB kredilerinden tüm esnafın yararlanması noktasında bazı sorunlarının olduğunu, onu da önümüzdeki günlerde çözmeye çalışacaklarını söyledi. Sarıoğlu haber sitemize verdiği röportajda da aynı konulara değindi.

İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun isteği üzerine salondaki tüm katılımcılar hep birlikte asker selamı verdi.

Toplantıda ikinci olarak konuşan Düzce Milletvekili Fahri Çakır; fındık konusunda Akçakocalılar tarafından bugüne kadar hep eleştirildiğini hatırlatarak bu yıl açıklanan fiyatların tatmin edici olmasından memnuniyet duyduğunu, bunun bir sevinç ve onur vesilesi olduğundan bahisle salondan alkış istedi. Konuşmasına geçmiş dönemde belediyecilik açısından eksiklerinin olduğuna vurgu yaparak devam eden Fahri Çakır, gönül alamazsan seni de oradan alırlar, diyerek özeleştiri yaptı. Ak Parti’nin 2002 yılından bu yana çok mesafe kat ettiğinin altını çizen Çakır, partinin daha da güçleneceğini söyleyerek konuşmasını noktaladı.

Üçüncü olarak söz alan İl Başkanı Mustafa Keskin, teşkilat olarak Akçakoca’ya her zaman yardım ettiklerini ve bundan sonra da yardım etmeye devam edeceklerini söyledi. Keskin,  konuşmasında; Düzce’de kaybedilen oylardan ders aldıklarını ve partinin yetkili kurullarında oy kaybının nedenlerinin araştırıldığını belirtti.

Son olarak konuşan Milletvekili Ayşe Keşir; ilçemizde yaşanan sel felaketindeki kriz yönetiminin başarılı olduğunu, ilçeye devletin olanaklarının seferber edildiğini ve bundan sonra da bu desteğin devam edeceğini söyledi. Parti içinde sorunların ve çözüm yollarının tartışılmasının yararlarına değindikten sonra daha güçlü bir Ak parti için hep birlikte daha fazla çalışılması gerektiğine dikkat çekti. Akçakoca Devlet hastanesine 1 Milyon TL’ye yakın ödenek çıktığını, dört uzmanlık alanında yeni kadrolar açıldığı sözlerine ekledi. Toplantının basına açık bölümü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in konuşmasından sonra sona erdi.

HABER ÖZHAN KIZILTANYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.