CHP'DE ADAYLAR İKİYE İNDİ

İLÇE KONGRESİ SÜRECİNE GİREN CHP AKÇAKOCA İLÇE TEŞKİLATINDA SAFLAR BELİRGİNLEŞMEYE BAŞLADI. FAVORİ ADAYLAR HAMDİ DENİZ VE TURAN GÜLER.

CHP'DE ADAYLAR İKİYE İNDİ

CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı delege seçimlerini tamamladı. Gözler Aralık ayı içinde yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerine yöneldi. Eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ın delege olarak seçilememesinin ardından nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. CHP tabanı Fikret Başkan'sız bir modelin ön plana çıkarılması üzerinde duruyor. Hiç de azımsanmayacak oy potansiyeline rağmen CHP'nin Belediye seçimlerinde üçüncü parti olmasının sorumluluğu haklı olarak  Fikret Albayrak'a yükleniyor. Bu nedenle 2023 seçimlerini riske atmayacak adayın bir an önce bulunması ve artık Fikret Albayrak isminin daha fazla dillendirilmemesi CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın kırmızı çizgisi.

BAŞKANLIK İÇİN HAMDİ DENİZ VE TURAN GÜLER YARIŞACAK 

Geride bıraktığımız delege seçimlerinden sonra, mevcut dağılıma göre ilçe başkanlığı için Hamdi Deniz ve Turan Güler isimleri ön plana çıkarken diğer isimlerin kazanma şansının oldukça düşük olduğu gün gibi ortada.Parti kurmaylarından alınan bilgiye göre, CHP ilçe teşkilatında yarışacak olan iki favori adayın da , parti tabanından gelmesi ve sosyal demokratlığının tartışılmaması yüreklere su serpti. Parti içinde "her ikisi de bizim arkadaşımız, üyeler parti kimliğini öne çıkarttı" görüşü ağırlık kazanıyor. Bundan sonrasını Turan Güler ile Hamdi Deniz arasında yaşanacak siyasi rekabet belirleyecek gibi görünüyor. CHP'lilerin iki ağırlıklı isim arasında nasıl bir tercih yapacağı ya da üçüncü bir yol aranıp aranmayacağı konusunda  son sözü ana  kadro içinde yer alan Ömer Başar, Selçuk Yanmaz, Nurol Badanoz, Nedim Albayrak, Rıdvan Örs gibi etkili isimler söyleyecek. 

TURAN GÜLER ORTAK ADAY KONUSUNDA ISRARCI

Aralık ayında yapılacak seçimler için her ne kadar Turan Güler ve Hamdi Deniz isimlerini zikretsek de Turan Güler, halen uzlaşı için güvenebileceği bir isim arayışında. İlçe Başkanlığı konusunda ısrarcı değil ancak partiyi de kafasına yatmayan isimlere teslim etmeyecek kadar davasına sahip çıkıyor. Güler, parti tabanından gelen yeni bir isim üzerinde anlaşılarak kongreye tek adayla gidilmemesi halinde aday olacağını açıkça dile getiriyor. Aslını isterseniz Pazar günü ortaya çıkan tabloya göre ilçe kongresinde Hamdi Deniz ile Turan Güler'in yarışacağı kesinleşti. Bundan böyle konuşulanların pek de hükmü kalmadı. Her ikisine de bol şans diliyorum. 

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.