EROL SOLAK'TAN ÇARPICI SÖZLER

EROL SOLAK AKÇAKOCA SİYASETİNİN TIKANMA NOKTASINA GELDİĞİNİ SÖYLEDİ

EROL SOLAK'TAN ÇARPICI SÖZLER

Akçakoca siyasetinin tanınmış ismi Erol Solak, dün gazetemize yaptığı ziyarette samimi tespitlerde bulundu. Akçakoca siyasetinin tıkanma noktasına geldiğini söyleyen Solak, şu ifadeleri kullandı:

"Akçakoca'da siyasetin tıkandığını düşünüyorum. 2019 yılının şu son günlerinde ilçe siyaseti olarak bir elin parmaklarını geçmeyecek kişilerle sınırlı kaldık, belediye başkanlığını devrettikten yıllar sonra Erol Solak ismi halen bir alternatif olarak görülüyorsa, bu durum yeni siyasetçilerin yetişmediğini işaret ediyor. Önümüzdeki yerel ve genel seçimler için, hatta ilçe başkanlığı için dahi adım geçiyor. Hemşehrilerimin şahsımla ilgili bu şekilde düşünmesi bana onur veriyor ama bir o kadar da üzüyor. Demek ki siyaset bizleri aşamamış, ilçemizi bizden daha ileriye görürecek siyasetçiler çıkaramamış. Tıkanma noktasına gelmişiz. Böylesine bir durum karşısında Akçakoca adına kaygı duyuyorum. Yerel siyasi arenadaki isimlere şöyle bir bakıyorum; bir yerlere namzet olan kişileri saysan beş kişiyi geçmiyor. Ne kadar az kişi arasından seçim yaparsak o kadar yanılırız, daha fazla kişi siyasete girmeli, ilçe olarak elimizdeki alternatifleri çoğaltmalıyız  gerçek anlamda siyasetçi olabilecek kişileri bulup yetiştirmeliyiz." 

HABER ÖZHAN KIZILTANYorumlar

erdoğan yanmaz 4.12.2019 - 13:15:44
siyasete yalan hile ve para girdiğı günden itibaren siyasetçi ne yazıkki yetişmiyor kaliteli siyaset yapacaklarında bu tip beyanat verenler tarafından önü kesiliyor akçakocayı seven elinde sihirli değnek varmış misali hizmet yapacak kişı çok ama seçim yarışında harcıyacak trilyonu yok para ile elde edilen makam hiçbirzaman hizmet makamı olamaz bunu bilmeyen toplum zamanla makamın kapısında zavallı ve aciz kullar olarak yerlerini alırlar tavsiyem kesinlikle belediye başkanları atama ile belli özellikler taşıyan kişiler arasından secilmeli yoksa bu kadar borclu belediyeler sonunda çöpleri dahi toplayamaz hale gelirler bu işin suyu çıkti tum türkiyede mevcut belediye başkanlarınin yuzde sekseni beceriksiz ve gereksizsaygilar