HAMDİ DENİZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN İKİ FAVORİ İSİMDEN BİRİ OLAN HAMDİ DENİZ, ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI.

HAMDİ DENİZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kongre sürecine giren CHP’de başkanlık yarışı devam ediyor. Turan Güler ile birlikte favori gösterilen Hamdi Deniz, bugün CHP Akçakoca İlçe Örgütü'nde yaptığı basın açıklamasıyla başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

BUGÜN CHP’DE DUYGU DOLU BİR ATMOSFER VARDI

Basın toplantısındaki atmosfer, delege ve üyeler tarafından kendisine verilen destek, Hamdi Deniz’in ilçe kongresinden başkan olarak çıkma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına geliyor. Katılımcılar tarafından sık sık alkışlanan Hamdi Deniz’in son viraja yüksek bir moralle gireceği anlaşılıyor. Partisine olan sevdasını duygulu bir dille anlatan Deniz, üyelerden gördüğü ilgi karşısında ağlamamak için kendisini zor tuttu. Kazansa da kaybetse de siyasete CHP’den başka bir yerde devam etmeyeceğini söyleyen Hamdi Deniz, önceden hazırladığı konuşmasında CHP siyasetinin yerelde ve genelde neler başardığını, bundan sonra neler yapmak istediğini özetledi.

PARTİ ÜYELERİNE SAHİP ÇIKTI

Hamdi Deniz, kendilerinden görece daha yaşlı ve partiye kayıt tarihleri eskiye dayanan üyeleri aşağılayıcı konuşmalardan parti adına rahatsızlık duyduğunu söyledi. Partiye 1970’lerde, 80’lerde, 90’lı yıllarda üye olanların bazı partililer tarafından değersizleştirildiğinden yakınarak, bu durumdan partisi adına üzüntü duyduğunu ifade etti.

PARTİ İÇİNDE AYRIMCILIK YAPANLAR HADDİNİ BİLSİN

Hamdi Deniz; Partiye birilerinden çok daha önce üye olması, daha fazla hizmet etmiş olmasından dolayı başkanlık yarışında kendisini avantajlı görmesinin doğru olmayacağı gibi, bunun bir dezavantaj yaratmasının da doğru olmadığından bahsetti.

Deniz konuşmasında; dün partiye üye olanların yıllarca partisi için mücadele eden üyeler hakkında “Eskiler / Yeniler” ayrımı yapmasını eleştirerek “Bu arkadaşların hadlerini bilmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi.

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN / BİZİM AKÇAKOCAYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.