AKÇAKOCA SOLUNDAN ADAYLARA TEPKİ

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN YARIŞA KATILAN İKİ SAĞ KÖKENLİ ADAYIN EMEKLİLERİN HAK ARAMA EYLEMİNE GELMEMESİ TEPKİYLE KARŞILANDI.

AKÇAKOCA SOLUNDAN ADAYLARA TEPKİ

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI'nın, haklarını aramak amacıyla bugün saat 14:00'de Akçakoca çarşı merkezinde gerçekleştirdiği eyleme CHP İlçe Başkanlığı için adaylıklarını açıklayan Tuğrul Abanoz ve Ahmet Kaya'nın gelmemesi, Akçakoca sol siyasetine emek vermiş ve CHP tabanında yer alan üyelerden tepki gördü. Eyleme katılmayan her iki adayın da sağ partilerden CHP'ye geldiğine dikkat çeken bir hemşehrimiz, Abanoz ve Kaya'nın CHP'li olmamasına rağmen CHP'de yer alanlar arasında olduğuna işaret etti.

HER İKİSİ DE KAYIT SİLDİRİP CHP'YE KATILDI

Başkanlık yarışında yer alan Tuğrul Abanoz ve Ahmet Kaya Sosyal Demokrasi geleneğinde örneğine az rastlanır şekilde üye oldukları sağ partilerden kayıtlarını sildirip CHP'ye katılmışlardı. CHP'nin en köklü siyasi rakibi olan Demokrat Parti'ye zamanın ruhuna uymak amacıyla katıldığı anlaşılan Tuğrul Abanoz'un, DP üyeliği kısa süre önce Yargıtay kayıtlarından düşürülmüştü.

SİVAS'TA KATLEDİLENLERE HAKARET EDEN BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

Ahmet Kaya'nın ise, CHP'den önce, Sivas katliamı sırasında Madımak Otel yangınından kaçarak, il binasına sığınan aydınlara "bu dinsizleri, Kızılbaşları neden buraya aldık; bıraksaydık da yansaydılar”  diyen Büyük Birlik Partisi'ne üye olduğu bizzat İlçe Başkanı Ömer Başar tarafından teyit edildi. Başar, Ahmet Kaya'nın B.B.P'ye aday olmasını "Genel Başkanlarının Akçakoca'yı ziyaret ettiği gün o da partiye üye olmuş" diyerek özetledi.

(inanmayanlar linki tıklasın https://odatv.com/hangi-parti-temsilcileri-seyretti-ve-kufretti-0107111200.html)

ÖMER BAŞAR'DAN MANSUR YAVAŞ BENZETMESİ

Ahmet Kaya'nın geçmişindeki siyasi açığı kapatmak için çabalayan Ömer Başar, yeni bir gaf daha yaparak Mansur Yavaş'ın da MHP'den CHP'ye geldiğini basın toplantısında dile getirmişti. Hemen kendisine hatırlatmak isteriz ki; Bir partinin belediye başkanı adayı olmakla ilçe başkanlığına aday olmak arasında dağlar kadar fark vardır. Seçimler sırasında kitleye açılmak ve oy kazanmak adına bu tür popülist tercihlerin yapılması normaldir. Fakat ilçe başkanlığı makamı o sürecin dışındadır. Bugün  başkanlığı verdiğiniz kişi, aynı zamanda partinin en üst yönetim organlarına da müstakbel aday olacaktır. En azından büyük kongrelerde oy kullanacaktır. Ancak Ömer Başar, bunları göremeyecek kadar aymazlık içindedir. Gündelik muhabbetlerine kafa sallayarak eşlik edenlere partinin geleceğinden daha fazla önem veriyor olacak ki; Sivas katliamında yakılmaktan kurtulanlar hatta orada katledilenler hakkında aşağılayıcı sözler sarf eden bir partinin eski üyesini hiç yadırgamıyor. Yazık...Tek kelimeyle yazık. Atatürk adına yola çıkan bir partinin düştüğü acınası durumu gördükçe, iyi ki CHP'den istifa etmişim diyorum...

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN / BİZİM AKÇAKOCA

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.