BAŞARILAR DİLİYORUZ

İKİ ADAYA DA BAŞARILAR DİLİYORUZ.

BAŞARILAR DİLİYORUZ

Yarın yapılacak olan kongreye saatler kala nefesler tutuldu. Belki de CHP ilçe tarihinin en kritik kongrelerinden biri olarak görülen büyük yarış, saat 11:00'de başlayacak. Bir tarafta, CHP'ye  sağ partilerden kayıt sildirerek gelen  ve eski üyeleri Dinazor ilan eden adaylar, diğer tarafta ise parti tabanından yetişen Melike Gülez ve Hamdi Deniz yarın CHP Akçakoca İlçe Örgütü'nün kaderini belirleyecek.

PARTİYE SAHİP ÇIKANLAR ONLARIN YANINDA

Partinin etkili isimleri arasında bulunan Turan Güler'in adaylık yarışından çekilmesinden sonra, Melike Gülez'i destekleyeceğini gayri resmi olarak açıklaması, Gülez'in oylarında önemli bir artış sağladı. Turan Güler'in kendisine verdiği desteği kaliteli bir yönetim kurulu listesi yaparak akıllıca değerlendiren Melike Gülez, Rotary Kulübü kurucu üyesi olmasının verdiği dezavantajı da ortadan kaldırmış oldu. Yarın Hamdi Deniz karşısında kıyasıya mücadele vermesi beklenen Melike Gülez'e bir ilki gerçekleştiren kadın aday olduğu için şimdiden başarılar diliyoruz. Keza, aynı başarıyı parti tabanından yetişen ve CHP'nin geçmişine sahip çıkma konusunda son derece hassasiyet gösteren Hamdi Deniz için de dilemekteyiz.

CHP DELEGESİ DOĞRU KARARI VERMELİ

Son dönemlerde yozlaşan ve kimliksizleşen siyaset anlayışı, bütün partilere az ya da çok sirayet etmiş durumda. Sınıfsız, kültürsüz ve tarihsiz kimi lümpen şahsiyetler,  ceplerindeki paraya güvenerek kendilerini siyasetin en yüksek mevkilerine layık görmekteler. Özellikle sağ partilerde bolca görmeye alıştığımız manzaraları, bugüne kadar bir yerlere gelmek için paranın konuşturulmadığı CHP'de görmeye başladık. Delegeleri etkilemek için dolaylı rüşvetlerin verilmeye çalışıldığı, işlerin kahvaltı sofralarında bağlanmaya başlandığı, medyada yer almak için hediyelerin dağıtıldığı, haber yaptırmak için gazetecilere para ödendiği bir kongre süreciyle karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi'nde asla karşılık bulmaması gereken bu siyaset anlayışını partiye sokanlar da, sağ partilerden gelenler. Yarın yapılacak olan ilçe kongresinde CHP delegeleri, kendilerinin iki kahvaltıyla, dükkanlarından yapılan alışverişlerle satın alınamayacağını bu adaylara göstermelidir.

Dileriz ki; Yarınki CHP kongresinde parti tabanından gelenler, eskiyle yeni arasında kopmaz köprüler kuranlar, genci yaşlısı tüm partililere sahip çıkanlar, rüşvetçi siyaset anlayışını kökünden kazıyıp layık olduğu yere göndersin.

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN

 

 Yorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.