CHP'DE YENİ VESAYET SİSTEMİ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE KONGRESİNDE YENİ BİR VESAYET SİSTEMİNE ADIM ATILDI.

CHP'DE YENİ VESAYET SİSTEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Örgütü tarihinde bir çok ilk yaşandı. İlk defa dört adayla başkanlık seçimine gidilirken, yine bir ilke imza atılarak Demokrat Parti'den iki ay önce istifa eden biri, (tam iki ay sonra) ilçe başkanlığı görevine getirildi. Partide sağ eğilimli adayların en yüksek oyu alması, CHP'nin özünden koptuğu anlamına geliyor. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz bir partili ortaya çıkan siyasi tabloyu "CHP AKÇAKOCA İLÇE TEŞKİLATI HARAKİRİ YAPMIŞTIR" diyerek özetledi. 

CHP'DE ALBAYRAK VE LOKUM VESAYETİ  

Kulislerde konuşulan bir başka konu ise Vesayet tartışması. Albayrak'ın desteğiyle ilçe başkanlığını kazanan Abanoz'un parti içinde Albayrak sultasını devam ettireceği, buna ilave olarak da İYİ Parti İlçe Başkanı ATİT'çi Behçet Alkan Lokum'un Abanoz üzerinde siyasi vesayet kuracağı yönünde. İYİ Parti'de kendisine gelecek göremeyen Lokum'un önümüzdeki günlerde Abanoz sayesinde CHP içinde ikbal arayaşına girmesi kuvvetle muhtemel.

32 OYLA SEÇİLEN BİR BAŞKAN KAOSA YOL AÇAR

Dünkü seçim yenilgisinden sonra gece geç saatlere kadar toplantı yapan bazı partililer, 103 delegenin içinden 32 oyla kazanılan güçsüz başkanlığın partide kaos yaratacağından endişeli. Ayrıca, sağ politikalar izelenmesi ve Deniz Gezmiş fotoğrafını partiden kaldıracağına ilişkin söylentilerin tartışıldığı toplantıdan, şimdilik Abanoz'un yürüyeceği çizgiyi dikkatle izleme ve kendisini ifade etmesine fırsat verme kararı çıktığı haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında. 

ABANOZ'UN VUKUATLARI ORTAYA ÇIKACAK

CHP Akçakoca İlçe Başkanının, Hiperaktif ve zaman zaman agresif tavırlarıyla tanındığına dikkat çeken çevreler, Tuğrul Abanoz'un geçmişteki vukuatlarının ortaya çıkmasının partiye zarar verebileceğini, CHP kültürüne ters düşen hareketlerin parti içinde asla affedilmeyeceğini söylüyor.

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTANYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.