HOŞGELDİN HAMURABİ

ÖMER UĞUR, NEJLA UĞUR VE SELMA ÇOTUK ÜRETTİKLERİ SAĞLIKLI ÜRÜNLERLE TARİHİ MAHALLE PAZARINDA YERİNİ ALDI.

HOŞGELDİN HAMURABİ

Marketlerde satılan katkılı ürünler yerine sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin sayısı Dünya’da ve Türkiye’de her geçen gün artıyor. Özellikle büyük kentlerde yükselen bu eğilim Akçakoca’da karşılığını bulmaya başladı. İlçemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Yukarı Mahalle, sadece görsel güzelliği ile değil, vatandaşlara sunduğu sağlıklı, katkısız ve taze ürünlerle de gözde mekânlar arasında sayılıyor. Düzce ve Ereğli başta olmak üzere kalburüstü kesimin hafta sonu uğrak yerlerinden biri olan Tarihi Mahalle’miz her geçen gün daha da gelişiyor.

Yukarı Mahalle’nin kadim ailelerinden olan HOPELİ’lerin günümüzdeki temsilcisi otel işletmecisi Ömer Uğur da mahalleye gelen ziyaretçilere sağlıklı, katkısız ve taze ev ürünleri sunmaya karar verenler arasında.

EL EMEĞİ ÜRÜNLER SAĞLIKLI YAŞAMA KATKI SUNUYOR

Eşi Nejla Uğur ve aile dostları Selma Çotuk’la birlikte mahalleye küçük bir dükkân açan Ömer Uğur, öncelikle çocuklarımız sonrasında kaliteli beslenmeye önem veren ebeveynlerine özel gıdalar üreterek sağlıklı yaşama katkıda bulunuyor.

Nejla Uğur ve Selma Çotuk tarafından evde hazırlanan Erişte, Kuskus, Makarna, Reçel, Sirke ve daha birçok ürün şimdiden raflarda yerini almaya başlamış. Ürünlerinin hijyenik ve her zaman taze olmasına özen gösterdiklerini söyleyen girişimciler, ürünlerini sadece mahalle pazarına gelenlere değil, internetten Ankara ve İstanbul’a temin ettiklerini belirtiyor.

ISPANAKLI ERİŞTE, DOĞAL ELMA SİRKESİ… VE DAHA FAZLASI

Ailecek, ev ortamında hazırladıkları ürünler arasında ıspanaklı ve domatesli ev makarnası, elma sirkesi, kuskus, çeşitli reçel ve marmelatlar, özel soslar, biberiye turşusu ve tabii ki ev mantısı var. Ömer Uğur, ürünlerini yakında HAMURABİ adıyla markalaştırmak istediklerini sözlerine ekleyerek, hafta sonu Tarihi Mahalle Pazarı’na gelenleri sağlıklı ürünlerle tanıştırmak üzere HAMURABİ’ YE beklediğini ifade ediyor. HABER ÖZHAN KIZILTANYorumlar

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.