ERTEKİN ÖRÜMCEK

TÜRKÜ DİNLEYEREK BİR YERE VARAMAZSINIZ


TÜRKÜ DİNLEYEREK BİR YERE VARAMAZSINIZ

Hafta sonu iki kırmızı Tuborg alıp Amcaoğlu’nun Doğan SLX’ine atladıktan sonra, Edilli Ağzı’na arabayı çekip azıcık kafa dağıtalım dedik. Akşamın sekizi olmasından mütevellit sakinlik aramaktı amacımız.

Akçakoca’da kafa dinlemek ne mümkün!

100 - 150 metre ileriden bangır bangır Selda Bağcan türküleri yükseliyor. Meğer CHP Akçakoca İlçe Teşkilatının kamp alanı varmış ötede. Yahu artık Selda mı kaldı? Diye sordum Amcaoğlu’na “burası böyle” dedi. Televizyonları da bir tek Halk TV kanalına ayarlıymış.

İnsan biraz dalga sesi dinlemek istese mutlaka bir gürültü kopuyor memlekette.

Bunlar hangi çağdan kalma adamlar dedim. Meğer 78’liler varmış aralarında.

Yahu burası Edilli Ağzı mı? Yoksa Edilli – ML ‘mi?

Yaklaşan teşkilat (onlar örgüt diyor) seçimleri öncesi ideolojik doping yapmaya buraya geliyorlarmış.

Bu arkadaşlar halen 1978’i yaşıyorlar bana sorarsanız.

Arkadaş siz daha emekli olmadınız mı siyasetten? Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Doğu Blok’u bitti gitti. Stalin’i de geri getiremezsiniz. Neyin peşindesiniz? Artık yenileyin şu kafaları. Akçakoca CHP ilçe teşkilatında sizden başka adam yok mu? Gençler yok mu kardeşim? Her kongrede temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp milletin önüne koyuyorsunuz aynı adamları.

Sizde tabandan yetişen yeni partililer yok mu?

İşiniz gücünüz kafa ütülemek.

Siz Sayın 1978’den kalma sonrasında ise, pervane olup Amerikancı kulüpler ile harmanlanan adamlardan başka kimse kalmadı mı Akçakoca’da?

Gençlere fırsat vermek yerine, az olsun benim olsun diyerek Halk TV seyredip türkü dinleyerek bir yere varılmaz. Üretmek gerekir, kabuğunuzdan çıkmak gerekir. Akçakoca’da yıllardır yapılanlara seyirci kalarak nereye varmak istiyorsunuz?

Seçimden seçime saklandığınız kuytu köşelerden çıkıp vatandaştan oy istemek için piyasada görüntü veriyorsunuz, sonra tekrar aynı yere dönüp aynı türküleri dinlemeye devam.

Böyle bir siyasetin başarılı olduğu nerede görülmüş!

Eyyyyy CHP ‘liler, Eyyyyy benim güzel vatandaşlarım; 

Türkü dinlemek iyidir ama sadece türkü dinleyip kuytuda köşede birbirinizle vakit geçirmekle bir yere varamazsınız. Artık kabuğunuzu kırın, gençlere fırsat verin, yeni olana şans tanıyın.

Saygılarımla,

Ertekin ÖrümcekYorumlar

Bu Köşe Yazısına Daha Önce Yorum Yapılmamış.