ÖMER ÖZHAN KIZILTAN

CHP'Yİ AKÇAKOCA'DA KİM KURTARACAK?


CHP'Yİ AKÇAKOCA'DA KİM KURTARACAK?

CHP uzun süredir fabrika ayarlarından oldukça uzakta seyrediyor. Deniz Baykal gittiğinde hepimiz sevinmiştik ancak o günleri arıyoruz. Birkaç gün önce Eski Ankara İl Başkanı ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş’in çıkışı ülke gündemde yerini aldı. CHP’nin FETÖ tarafından ele geçirilerek yönetildiğinden dem vuruyor. Yılmaz Ateş, partinin mihenk taşlarından biridir. Ateş’in söylediklerine kulak tıkamak doğru olmaz, üzerinde düşünülmesi gereken bir konuyu işaret ediyor. Bana göre CHP yakında ciddi bir yol ayrımına girecek, o ayrımdan eskinin SHP’si doğar mı? Göreceğiz…

CHP Akçakoca’da tamamen işlevsiz hale geldi. Parti teşkilatı hoş sohbet eden bir arkadaş grubuna dönüştü. Yıllardır Akçakoca’nın kanayan tek bir yarasına bastıkları yok. İlçemizi ilgilendiren hiçbir konuda tavır sergileyemediler. Adeta ölü taklidi yapıyorlar. Seçimden seçime ortaya çıkıp, kahvehaneleri dolaşmakla partilerini ayakta tutamayacaklarını kendilerinin de gayet iyi bilmesi gerekir.

CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı’nın kongre sürecine girmesiyle içinde bulunduğu ideolojik çöküntü iyice açığa çıkıyor. İlçe başkanlığına talip olanlar arasında CHP ile ilgisi olmayanlar yerel basına verdikleri kahvaltı karşılığı gündeme gelmeyi başardı. En son Ahmet Kaya bile basının karşısına geçti. Yanında bir tek partili dahi olmayışına şahsen şaşırmadım. Aday belli ama yönetim kurulu listesi meydanda yok, delege seçimleri blok listeyle yapılacaksa kendisinin yanında olan delegelerin de adı sanı belli değil. Ahmet Kaya’nın kendisini CHP ilçe başkanı olarak aklından geçirmesi bile parti için tam bir fiyasko.

Mevcut durum karşısında, Başkan Ömer Başar’ın bir an önce kendi çizgisine yakın bir aday bulup desteklemeye çalıştığını biliyoruz. Kendi çizgisine en yakın aday olan Hamdi Deniz, eski bir CHP’li olarak tüm şartları sağlasa da, onun adı duyulduğunda parti içinde homurdanmalar başlıyor. Bana sorarsanız her şeye rağmen Hamdi Deniz’e bir şans daha verilmeli. En azından kaybolmaya yüz tutan o eski CHP’yi dillendiren isimler arasında…

O da olmazsa, kurmay ekipten birinin ortaya çıkıp “DURUN BEN VARIM” demesi lazım. İlçe teşkilatını toparlayacak eski isimlerden biri şimdilik başa geçip, bayrağı iki yıl sonra daha yeni bir yüze teslim edecek fedakârlığı yapmalı. Eğer yapamıyorlarsa CHP’liyim diyerek piyasada dolaşmasınlar. Partileri Akçakoca’da bitme noktasına gelmiş ama halen ciddi bir taban desteği var. O halde içinde bulundukları arkadaş grubunu genişleterek partilerine oy veren insanları yönetime almaları gerekir. Yoksa Akçakoca İlçe Teşkilatı’nı İmamoğlu bile kurtaramaz.

 Yorumlar

Bu Köşe Yazısına Daha Önce Yorum Yapılmamış.